W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dobry start w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lesznie

Trzech pilotów szybowcowych, członków sekcji lotniczej mieleckiego stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć zakończyło tegoroczne przygotowania do Mistrzostw Świata, których partnerem było województwo Podkapackie. Na ostatnich w tym roku zawodach w Lesznie, w których udział wzięli Wojciech Wojtaczko i Krzysztof Figiel udało się rozegrać aż 7 konkurencji.

W tym roku uczestnicy zawodów w Lesznie (15.08 -26.08), nie mogli narzekać na pogodę. Udało się rozegrać większość konkurencji. Reprezentanci z Podkarpacia wystąpili w klasie Standard.

Najlepszy Krzysztof Figiel zajął 7 miejsce:

– Niedosyt pozostaje. Miałem trochę problemów technicznych, gdyby nie one byłoby znacznie lepiej – komentuje.

Wojciech Wojtaczko z przyczyn osobistych nie mógł wziąć udziału od początku w zawodach. Ale jak przystało na aktualnego wicemistrza Świata nie odpuścił, przyjechał do Leszna i wygrać ostatnią z siedmiu konkurencji, a w 5 –tej stanął na pudle plasując się na 3 miejscu.

Podsumowanie sezonu

Ten rok dla kadry Polski w której jest m.in. Marek Niewiadomy, Wojciech Wojtaczko i Krzysztof Figiel upłynął pod znakiem przygotowań do Szybowcowych Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Szeged na Węgrzech.

– Partnerem naszych przygotowań do mistrzostw świata w 2019 roku było województwo Podkarpackie. Pierwszy przygotowania zaczął Marek, który wziął udział w zawodach w Previdzy zajmując 11 miejsce w klasie Club A, startując tam na szybowcu PW-6 Akademickiego Ośrodka Szkolenia Politechniki Rzeszowskiej. Ja dostałem zaproszenie do udziału w zawodach w Kapfenberg w Austrii. Zawody w alpejskich górach były bardzo wymagające, ale poszło mi nieźle i zajmuje 5 miejsce. Taki intensywny trening, myślę że może zaprocentować w przyszłych mistrzostwach- podsumował Wojtaczko członek sekcji lotniczej, Stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć z Mielca.

– Na ostatnich zawodach w Lesznie trenowaliśmy latanie w parze. Szlifowanie formy na rok 2018 zakończyliśmy i zaliczamy do udanych. Na nowo ruszymy znów na wiosnę – dodał.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa