W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Mielecki diagnosta laboratoryjny w Plebiscycie Hipokrates 2023 nagrodzony III miejscem w województwie!

Już dziś, 8 grudnia, w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się gala finałowa plebiscytu Hipokrates 2023, w którym to pacjenci wyłaniają najlepszych polskich medyków w wielu kategoriach. Najpierw mieszkańcy naszego regionu nominowali do nagród pracowników systemu opieki zdrowotnej, później rozpoczęło się głosowanie. Przyniosło ono mgr Dorocie Ciubie, diagnoście Laboratorium Mikrobiologicznego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, III miejsce w województwie w kategorii „Diagnosta Laboratoryjny/Technik Analityki Medycznej Roku”!

Zawód, który wykonuje pani Dorota jest niezwykle ważny, odpowiedzialny i wymagający dużej wiedzy, ciągłego szkolenia się, uważności. Ale też diagności laboratoryjny pracują niejako za kulisami, pacjent nie widuje ich codziennie, jak choćby lekarza czy pielęgniarkę. Zna ich nazwisko często tylko z dokumentacji zawierającej wyniki badań, czasem z opinii pracowników szpitala. Niekiedy pacjenci doświadczają jednak i osobiście empatii diagnostów, bo często służą oni radą, informacjami dla pacjentów, wyjaśnieniami. Pani Dorocie udało się wyróżnić i to w skali województwa, co napawa całą dyrekcję i, jak się domyślam, wszystkich pracowników naszego szpitala, wielką dumą – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. 

Jaki jest klucz do takiego sukcesu? – To jest wyróżnienie dla całego Laboratorium Mikrobiologicznego, a ja jestem przedstawicielką naszego środowiska w szpitalu. A myślę, że chodzi o to co najważniejsze w każdym zawodzie medycznym. Trzeba cały czas się kształcić, szkolić, być otwartym na pracę zespołową, współpracę z pozostałym personelem, ale także z samym pacjentem, bo często chce on uszczegółowić wiedzę na temat danego wyniku, zrozumieć co on oznacza, jakie ma znaczenie dla procesu diagnostycznego. Myślę, że otwartość, zrozumienie potrzebującego pomocy człowieka jest najważniejsze – ocenia Dorota Ciuba.

Warto przypomnieć, że to nie jedyny nagrodzony w tym plebiscycie pracownik mieleckiego szpitala. Martyna Rżany, pielęgniarka SOR-u mieleckiego Szpitala, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii  Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku w powiecie mieleckim, ale, także w tej kategorii, trzecie w województwie w ogólnopolskim finale plebiscytu medycznego Hipokrates 2023.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa