Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Zmiany dokonane przez trenera Kamila Kieresia odwróciły przebieg spotkania.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Cracovia Kraków a Stal Mielec przebiegała pod dyktando „pasów”. Bialoniebiescy bronili się skutecznie ale nie potrafili dłużej pograć piłką, a ataki pozycyjne zatrzymywały się przed polem karnym krakowian. Na uwagę zasługuje tylko strzał Stali, który trafił w słupek a ze strony pasów poprzeczka po kolejnym rzucie różnym, które są bardzo groźne i kilkukrotnie Kochalski wykazał się dużym kunsztem bramkarskim. Po 45 minutach wynik jest remisowy 0:0.

Druga połowa meczu to zdecydowana przewaga Cracovii. Stal miała problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy oraz wykończenie nielicznych ataków pozycyjnych. Pasy objęły prowadzenie po pięknym strzałem zza pola karnego. Druga bramka padła po rzucie karnym i to Cracovia cieszyła się ze zdobyczy bramkowych. Po stracie bramek trener Kiereś wprowadził liczne zmiany, które przyniosły efekt w lepszej grze i strzeleniu dwóch wyrównujących bramek. Mecz pomiędzy Cracovia Kraków a Stalą Mielec zakończył się podziałem punktów i wynikiem 2:2

Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 (0:0)
Bramki: Benjamin Källman 69, Karol Knap 80 (k) – Kai Meriluoto 86, Krystian Getinger 87

Cracovia: 13. Sebastian Madejski – 2. Cornel Râpă, 15. Kamil Glik, 22. Arttu Hoskonen, 5. Virgil Ghiță, 3. Andreas Skovgaard – 20. Karol Knap (81, 17. Mateusz Bochnak), 6. Jani Atanasov, 8. Takuto Oshima – 7. Patryk Makuch, 9. Benjamin Källman.

Stal: 1. Mateusz Kochalski – 27. Alvis Jaunzems (73, 37. Mateusz Stępień), 18. Piotr Wlazło, 21. Mateusz Matras, 6. Leândro, 23. Krystian Getinger – 10. Maciej Domański, 16. Matthew Guillaumier, 19. Michał Trąbka (82, 8. Kōki Hinokio), 11. Krzysztof Wołkowicz (72, 42. Kai Meriluoto) – 17. Ilja Szkurin (82, 25. Łukasz Wolsztyński).

sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
widzów: 5164.