W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Dotacja na budowę drogi przy lotnisku w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Wczoraj na terenie Aeroklubu Mieleckiego odbył się briefing prasowy poświęcony planom budowy tzw. drogi lotniskowej i rządowej dotacji na ten cel w ramach funduszu „Polski Ład”.

Dwie inwestycje samorządu województwa otrzymają dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach funduszu „Polski Ład”. Będą to dwie drogi wojewódzkie łączące obszary inwestycyjne w Mielcu i w Stalowej Woli. Łącznie samorząd województwa podkarpackiego otrzymał 315 mln rządowego wsparcia.

Rządowa pomoc obejmie zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych nowego układu komunikacyjnego obsługującego Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec i lotnisko Mielec. Nowa droga zostanie włączona do przebiegu DW 984 i będzie połączona z zachodnią obwodnicą Mielca w ciągu DW 985. Inwestycja jest komplementarna z szeregiem innych zadań województwa i PKP PLK  w tym połączenie z północno-zachodnią obwodnicą Mielca w ciągu DW 984 i wiaduktem nad linią kolejową nr 25 i ul. Sienkiewicza w Mielcu. Wartość inwestycji to prawie 66,5 mln zł, z czego rządowa dotacja to 65 mln zł.

O szczegółach mieleckiej inwestycji poinformował podczas specjalnej konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl wraz z : Fryderykiem Kapinosem (Poseł na Sejm RP), Waldemarem Barnasiem (Dyrektor ARP S.A. Mielec) oraz Pawłem Pazdanem (Wiceprezydent Miasta Mielca).

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Wiadomości Mielec

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa