W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Dożynki Powiatu Mieleckiego 2023 [FOTO, VIDEO]

W sobotę (02.09.23)a, jak co roku odbyły się tradycyjne Dożynki Powiatu Mieleckiego. Było to święto wszystkich rolników z powiatu mieleckiego, którego atrakcją był koncert grupy Enej.

Dożynki rozpoczęła Msza Święta, podczas której wierni pomodlili się także w intencji rolników. Nabożeństwo zostało zorganizowane przed halą sportową w Mielcu, a Mszę koncelebrował ks. Maciej Igielski z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Tuż po części sakralnej wydarzenia, uczestnicy dożynek w barwnym korowodzie przeszli na położone nieopodal tereny zielone Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tu wspólne świętowanie rozpoczęło się od odśpiewania Hymnu Polski i tradycyjnego, dożynkowego ceremoniału.

Starostowie dożynek: Mirosław Gnida i Izabela Jędrzejowska-Gnida przekazali na ręce gospodarza uroczystości, Starosty Powiatu Mielekciego Stanisława Lonczaka, bochen chleba – symbolizujący szczęście, pomyślność i dostatek, a także szacunek dla natury.

Chleb podzielony został wśród licznie przybyłych na uroczystość gości.

Wyrazem uznania dla mieszkańców powiatu żyjących z uprawy ziemi były wręczone po raz drugi w historii wyróżnienia „Super Rolnik”. Tytułem tym uhonorowano najlepszych, najskuteczniejszych gospodarzy z każdej z gmin powiatu mieleckiego, prezentujących wysoki poziom produkcji oraz przyczyniających się do rozwoju obszarów wiejskich.

Gratulacje na ręce rolników złożyli licznie przybyli goście, a wśród nich: Posłowie na Sejm RP Krystyna Skowrońska i Fryderyk Kapinos, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, reprezentujący Senatora RP Zdzisława Pupę – Zdzisław Lasota oraz Magdalena Burghardt.

Podziękowania odebrały także stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich, które odpowiadały za przygotowanie dożynkowych stoisk. Były to:
Gmina Borowa – sołectwo Górki
Gmina Czermin – Koło Gospodyń Wiejskich w Brniu Osuchowskim
Gmina Gawłuszowice – Koło Gospodyń Wiejskich w Kliszowie
Gmina Mielec – Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Chorzelowskiej
Gmina Padew Narodowa – Koło Gospodyń Wiejskich w Piechotach
Gmina Przecław – Stowarzyszenie Prężne Sioło
Gmina Radomyśl Wielki – Koło Gospodyń Wiejskich w Żarówce
Gmina Tuszów Narodowy – Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszowie Narodowym
Gmina Wadowice Górne – Ochotnicza Straż Pożarna w Grzybowie

O artystyczną oprawę dożynek zadbali: Kapela Padwianie

Tradycyjnie na imprezie pojawili się też lokalni wystawcy, stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko pełne atrakcji dla najmłodszych.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa