W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Dygresje – Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny

Już niebawem opuści drukarnię 7. numer „Dygresji”-Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który, na 264 interesujących stronach, anonsuje bogactwo literackich dokonań dzięki twórcom z Mielca, a także spoza naszego miasta.

Jego ramy programowe pozostają niezmienione od samego początku: prezentacja dokonuje się w oparciu o gatunki literackie. Dlatego znajdziemy  w nim sporą dawkę rodzimej poezji, prozę, recenzje dotyczące tomików twórców Mieleckiego Towarzystwa Literackiego im. Marii Błażków, a także teksty krytyczno-literackie jego członków, są również eseje, krótkie formy poetyckie, poezja na bis z twórczością Mieczysława Działowskiego, wywiady z dyrektor Gminnego Domu Kultury w Grochowem Mariolą Pelic i dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu Ryszardem Kuskiem,  felietony autorstwa Andrzeja Talarka, demonstrują swoje talenty pasjonatki z powołania Agnieszka Gwoździowska-Piekarska i Dorota Chorążka.

O dwóch ważnych wydarzeniach opowiadają Mieleckie Rozmaitości Kulturalne: są to 90. rocznica urodzin Włodzimierza Kłaczyńskiego – znakomitego mieleckiego prozaika i relacja z wręczenia „Złotego Pióra 2023” dla Katarzyny Hudy, rozdział Biblioteki z charakterem przywołuje pracę Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym, na kartach rocznika znajdziemy również wspomnienia mieleckiego globtrotera autorstwa Janusza Bobryka i poezję nadesłaną.

Skład rocznika i projekt okładki wykonał Dominik Zawistowski, na okładce znalazł się obraz Małgorzaty Wiech, zaś środek ubogacają fotografie obrazów Moniki Maciałek.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa