Już niebawem opuści drukarnię 7. numer „Dygresji”-Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który, na 264 interesujących stronach, anonsuje bogactwo literackich dokonań dzięki twórcom z Mielca, a także spoza naszego miasta.
Jego ramy programowe pozostają niezmienione od samego początku: prezentacja dokonuje się w oparciu o gatunki literackie. Dlatego znajdziemy w nim sporą dawkę rodzimej poezji, prozę, recenzje dotyczące tomików twórców Mieleckiego Towarzystwa Literackiego im. Marii Błażków, a także teksty krytyczno-literackie jego członków, są również eseje, krótkie formy poetyckie, poezja na bis z twórczością Mieczysława Działowskiego, wywiady z dyrektor Gminnego Domu Kultury w Grochowem Mariolą Pelic i dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu Ryszardem Kuskiem, felietony autorstwa Andrzeja Talarka, demonstrują swoje talenty pasjonatki z powołania Agnieszka Gwoździowska-Piekarska i Dorota Chorążka.
O dwóch ważnych wydarzeniach opowiadają Mieleckie Rozmaitości Kulturalne: są to 90. rocznica urodzin Włodzimierza Kłaczyńskiego – znakomitego mieleckiego prozaika i relacja z wręczenia „Złotego Pióra 2023” dla Katarzyny Hudy, rozdział Biblioteki z charakterem przywołuje pracę Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym, na kartach rocznika znajdziemy również wspomnienia mieleckiego globtrotera autorstwa Janusza Bobryka i poezję nadesłaną.
Skład rocznika i projekt okładki wykonał Dominik Zawistowski, na okładce znalazł się obraz Małgorzaty Wiech, zaś środek ubogacają fotografie obrazów Moniki Maciałek.