W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dziś jest ”Dzień bez Samochodu”

Dziś we wtorek 22 września, w Dniu bez Samochodu, mieleccy kierowcy będą mogli jeździć za darmo miejską komunikacją. To jeden z akcentów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, kampanii uruchomionej w roku 2002 przez Komisję Europejską, której Polska jest aktywnym uczestnikiem.

W wydarzeniu uczestniczą nie tylko wszystkie największe miasta w naszym kraju, ale także do akcji przyłączają się mniejsze gminy. Promowane są wszelkie zrównoważone formy mobilności, m.in. transport publiczny, rower czy ruch pieszy. Władze samorządowe oraz inne zaangażowane podmioty starają się zachęcić mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia.

Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający 22 września. Jak już informowaliśmy zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Mielca nr 781/2020, z dnia 16 września 2020 r. w ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020” przejazdy autobusami wszystkich linii komunikacji miejskiej w Mielcu, w dniu 22 września 2020 r. będą bezpłatne.

Pamiętajmy, że każdy pozostawiony na parkingu samochód i każda podróż wykonana pieszo lub np. rowerem, ma pozytywny wpływ na ograniczanie smogu. Ograniczając jazdę autem dbamy także o własne zdrowie.

W ramach kampanii ETZT podczas obchodzonego w minioną sobotę Narodowego Dnia Sportu młodzież i dzieci, które przybyły na to wydarzenie na nowy obiekt sportowy jaki powstał obok Szkoły Podstawowej nr 3, otrzymały upominki w postaci m.in. odblasków i kamizelek odblaskowych poprawiających widoczność i bezpieczeństwo rowerzystów.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa