W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne Kultura i nauka

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Setki wiernych wyruszyło w piątkowy wieczór

Setki osób pragnących przeżyć głębokie chwile refleksji i modlitwy, zjednoczyło się w duchowej pielgrzymce podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Jak co roku, wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która stanowiła doskonałe wprowadzenie: do głównego aktu pielgrzymki.

Wierni zgromadzili się, aby wspólnie uczcić pamięć drogi Jezusa Chrystusa na Golgotę. Po uroczystej liturgii, uczestnicy wyruszyli w kilkanaście tras, niosąc ze sobą krzyże, symbole oddania i wiary.

Ekstremalna Droga Krzyżowa stanowiła nie tylko okazję do duchowego oczyszczenia, ale także czas do refleksji nad własnymi drogami życiowymi. W tej a symbolicznej wędrówce każdy krok miał głębsze znaczenie, a każdy krzyż, choć ciężki, przypominał o mocy nadziei i miłości.

Jak co roku opiekunem imprezy był ks. Damian Kurek, który od 2019 roku organizuje Mielecką Ekstremalną Drogę Krzyżową. W tym roku ponad 400 osób na 19 trasach wzięło udział w EDK Mielec.

BEATA MALEC-SUWARA

Foto Gość

Zeszłoroczne wspomnienie EDK 2023

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa