W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Groźny wypadek. Na rondzie przewróciła się cysterna przewożąca niebezpieczną substancję [FOTO]

Około godziny 12:40 na rondzie znajdującym się na obwodnicy Mielca (w kierunku Kolbuszowej) doszło do groźnego zdarzenia. Przewróceniu uległa cysterna przewożąca styren. Obecnie trwa akcja ratownicza. Strażacy zabezpieczają teren dookoła miejsca zdarzenia. Przewożona substancja jest łatwopalna i może stwarzać zagrożenie nawet w promieniu kilkuset metrów od miejsca wypadku.

Na chwilę obecną (14:00) służby starają się opanować sytuację, a cała okolica korkuje się ze względu na duże natężenie ruchu o tej porze. Prawdopodobnie niebezpieczny związek chemiczny będzie docelowo przepompowany do cysterny na innym pojeździe, a następnie będą trwały prace nad ściągnięciem z drogi uszkodzonego pojazdu.

Zagrożenie jest pod kontrolą, należy wspomnieć jednak że u osób narażonych na kontakt ze styrenem mogą, wystąpić objawy zatrucia ostrego lub przewlekłego, w zależności od dawki, czasu i częstotliwości ekspozycji.

Opary styrenu w małych stężeniach mogą wywołać łzawienie oczu i metaliczny smak w ustach, w stężeniach większych zaś ból i zaczerwienienie spojówek, a w dużych – kaszel, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, osłabienie, bóle głowy, zmęczenie, nerwowość, a także porażenie górnych dróg oddechowych i zaburzenia widzenia. Przerwanie ekspozycji na ten związek powoduje cofnięcie objawów. Kontynuowanie narażenia wywołuje senność, zaburzenia świadomości, może także wystąpić porażenie ośrodka oddechowego i śmierć.

Aktualizacja: W godzinach wieczornych trwało przepompowywanie substancji do innej cysterny. Obecnie służby pracują nad usunięciem pojazdu zalegającego na drodze.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa