W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Grupa SPEED w Powiecie Mieleckim

W listopadzie mielecka grupa SPEED przeprowadziła 185 kontroli drogowych. Funkcjonariusze ujawnili 102 wykroczenia, nałożyli 82 mandaty i zatrzymali prawo jazdy 4 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Zdaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład tej grupy, jest ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, zwłaszcza tych którzy nadmiernie przekraczają prędkość.

Prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Aby skutecznie przeciwdziałać zjawisku przekraczania prędkości stworzona została specjalna grupa o nazwie SPEED.  Mieleccy policjanci wchodzący w skład grupy pełnią służbę na terenie całego powiatu. Do walki z „piratami drogowymi” wykorzystują najlepszy policyjny sprzęt.  Funkcjonariusze działający w tej grupie zdecydowanie reagują na kierowców, którzy jeżdżą niebezpiecznie i przekraczają prędkość. Tylko w listopadzie:

  • skontrolowali 185 pojazdów,
  • ujawnili 102 wykroczenia drogowe, z czego 79 to przekroczenie prędkości,
  • ujawnili 23 inne wykroczenia drogowe,
  • nałożyli 82 mandaty,
  • zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym;

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych, dlatego też stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości na drogach, w szczególności w obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków, które są tym tragiczniejsze, im większa jest prędkość.

Warto pamiętać – przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim to ta, która jest dostosowana do warunków panujących na drodze.

Dbajmy o bezpieczeństwo własne, ale także innych użytkowników dróg. Poruszajmy się przepisowo, przestrzegajmy ograniczeń prędkości, żeby każdy, kto wyruszył w drogę, dotarł bezpiecznie do celu.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Pijany przekroczył prędkość audi

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa