W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Grzegorz Uzar policjant z pasją [FOTO]

Mł. asp. Grzegorz Uzar po zdjęciu policyjnego munduru, zakłada kimono do karate. W hobby policjanta być może nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie pasja do pracy z dziećmi i chęć pomagania. Będąc instruktorem karate, z pomocą przyjaciół, uczy dzieci pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtuje właściwe postawy poprzez przekazywanie im wiedzy na tematy dotyczące bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach.

Mł. asp. Grzegorz Uzar jest asystentem Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Wcześniej przez kilka lat był dzielnicowym w Komisariacie Policji w Tuszowie Narodowym. Ukończył studia na kierunku wychowanie fizyczne. Od kilkunastu lat związany jest z klubem karate, a od 2003 roku jest też trenerem. Posiada 3 Dan w karate, uprawnienia instruktora kickboxingu, karate, samoobrony oraz piłki nożnej. W ostatnich latach, podopieczni Grzegorza odnosili wiele sukcesów sportowych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, byli również powoływani do kadry Polski, gdzie zdobyli wiele medali.

Policjant swoją pasją do sportu dzieli się z dzieci i młodzieżą podczas treningów karate. Każdego dnia korzystając z możliwości kontaktu z nimi, stara się przekazywać najwyższe wartości, przede wszystkim uczy bezpiecznych zachowań. Przez ostatnie kilka lat, mł. asp. Grzegorz Uzar, na terenie gminy Padew Narodowa, zorganizował kilkanaście spotkań dla dzieci i młodzieży, jak również dorosłych pod hasłem „Przestępczość narkotykowa dzieci i młodzieży – stop uzależnieniom”.

Funkcjonariusz stara się także zachęcić swoich kolegów i koleżanki do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W trakcie organizowanych spotkań funkcjonariusze promują odpowiedzialne postawy nie tylko najmłodszych, ale także osób dorosłych. Mówią o odpowiedzialności karnej oraz szeroko pojętym bezpieczeństwie. W sezonie zimowym policjant rozmawia o bezpiecznym korzystaniu ze sztucznych i naturalnych lodowisk oraz stoków narciarskich, natomiast w porze letniej, uczy bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych.

Mł. asp. Grzegorz Uzar zaprasza do współpracy m. in. ratowników medycznych z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, WOPR z Tarnobrzega, strażaków z PSP z Mielca oraz OSP z jednostek znajdujących się na terenie sąsiadujących gmin.

Swoją postawą mł. asp. Grzegorz Uzar pokazuje jak służbę w Policji i własną pasję można połączyć w taki sposób, aby móc pomagać i działać na rzecz lokalnej społeczności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa