W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Indukcja czy gaz – co lepiej kupić?

Nie sposób wyobrazić sobie kuchni bez płyty indukcyjnej czy też gazowej, są to elementy niemal nierozłączne. Używa się ich na co dzień, np. do zagotowania wody w garnku. Są niezbędne do życia praktycznie każdemu człowiekowi.

Kuchenki indukcyjne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a w przeszłości kojarzyły się ze zbędną wygodą, na którą nie każdy mógł sobie pozwolić. Na całe szczęście obecnie ulega to zmianom. Kiedyś zdecydowanie najpopularniejsze były płyty gazowe, które wciąż cieszą się dużą popularnością. Obie  opcje mają swoje zalety i wady. Sprawdź, co zadziała najlepiej dla Ciebie!

Indukcja

Jest to najczęstszy rodzaj pieca w nowoczesnych domach. Charakteryzują się przede wszystkim naprawdę wysokim bezpieczeństwem. Ogromną zaletą płyt indukcyjnych jest przede wszystkim to, że gotowanie z nimi jest bardzo szybkie, a dodatkowo łączność z prądem zostaje przerwana w momencie ściągnięcia z niej naczynia. Garnek jest zawsze chłodny w dotyku, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Łatwość czyszczenia jest tutaj ogromna, co z pewnością będzie bardzo atrakcyjne dla wszystkich potencjalnych użytkowników. Minusem jest to, że musisz kupić specjalne naczynia, które można wykorzystać na kuchence indukcyjnej. Cena zakupu kuchenki indukcyjnej jest znacznie wyższa niż kuchenki gazowej, jednak mimo to jest bardziej wielofunkcyjna dzięki różnym dodatkowym funkcjom.

Gazowa

Ten rodzaj jest znany w większości, jeśli nie we wszystkich polskich domach. Chociaż dzisiejsze modele kuchenek gazowych różnią się od tych, które znałeś wcześniej, obecne z pewnością dobrze pasują do dzisiejszych domów. Wadą jest to, że nie do każdego mieszkania można podłączyć gaz, większość musi korzystać z butli gazowych, które są chyba wszystkim znane. W dzisiejszych czasach są  naprawdę bezpieczne, często z blokadą przycisku, co jest świetne, szczególnie jeśli masz dzieci. Jeśli chodzi o koszty, wiadomo, że kuchenka gazowa jest znacznie tańsza niż zakup kuchenki indukcyjnej. Dzięki  ich modernizacji możliwe jest również kontrolowanie ilości zużytego gazu, co sprawia, że ​​wynik gazomierza nie zaskakuje użytkownika. Największą wadą płyt gazowych jest ich nieprzyjemne czyszczenie, często są one podzielone  na cztery części, co również jest dość problematyczne. Poznaj również zasady bezpieczeństwa używania gazu

Która inwestycja będzie lepsza?

To oczywiście sprawa w pełni indywidualna, którą należy przemyśleć ze względu na własne potrzeby. Nie różnią się od siebie znacząco w użytkowaniu. Zależy to głównie od preferencji użytkownika, jego stylu gotowania. Opłaty również nie różnią się tak bardzo, że możesz zdecydować, które będą dla Ciebie bardziej opłacalne. Kiedyś można było śmiało powiedzieć, że to zdecydowanie kuchenki indukcyjne, głównie ze względów bezpieczeństwa, ale teraz, gdy kuchenki gazowe stały się bezpieczniejsze, nie ma to większego znaczenia. Przyjrzyj się zaletom i wadom i zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Materiał Partnera

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa