W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Informacja policji dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Realizując zadania zawarte w „Krajowym Programie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na 2021”, poniżej zamieszczamy informator zawierający aktualne dane teleadresowe podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu poradnictwa dotyczącego problematyki przemocy w rodzinie na terenie powiatu mieleckiego.

W Mielcu podmiotem realizującym programy oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie jest:
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu
przy ul. Żeromskiego 34,  nr tel. 017 78 00 470,
 
Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu
przy ul. Wyszyńskiego 16, nr tel. 017 78 00 505
 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu
przy ul. Łukasiewicza 1C, nr tel. 017 58 35 556

Aktualnie zadania w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie realizuje koordynator niebieskiej karty: mł. asp. Magdalena Skulimowska, asystent Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, tel. 47 82 275 83, e-mail: [email protected]

Pamiętaj!

Sprawca przemocy wobec osób bliskich, gdy czuje się bezkarny, będzie dalej stosował przemoc, bez względu na składane obietnice – następnym razem może być znacznie gorzej!

Zgłoś się do ludzi, instytucji, organizacji zobowiązanych do udzielenia ci wsparcia i pomocy!

Jeśli przemoc w rodzinie jest związana z nadużywaniem alkoholu, zgłoś się do Gminnej/Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradni Odwykowej lub Klubu Abstynenta.

Możesz zadzwonić też na numery telefonów:

Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” tel. 800 – 120 – 002 (czynną całą dobę) w tym:

dyżur w języku angielskim – poniedziałki w godzinach 18-22
dyżur w języku rosyjskim – wtorki w godzinach 18-22
dyżur prawny – środy w godzinach 18-22
telefoniczne dyżury prawników tel. 22 – 666 – 28 – 50 (poniedziałki i wtorki w godzinach 17-21)

Poradnia e-mailowa:

W ramach Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” działa również poradnia e-mailowa pod adresem [email protected] a także dyżur w języku migowym poprzez SKYPE – pogotowie.niebieska.linia (poniedziałki w godzinach 13-15)

Przypominamy, że na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie znajduje się aktualny wykaz instytucji i organizacji udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie na terenie województwa podkarpackiego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa