W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Inwestycja za ponad 9 milionów gotowa w Gminie Radomyśl Wielki

Urząd Miejski zakończył realizację przedsięwzięcia w ramach którego powstała sieć wodociągowa do strefy przemysłowej w Podborzu, zbiornik wody czystej w Partyni i oczyszczalnia ścieków w Dulczy Wielkiej.

Zadania te były realizowane w ramach projektu zgłoszonego do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gmina Radomyśl Wielki otrzymała na to zadanie 5,482 mln zł.

– Zrealizowaliśmy bardzo ważne przedsięwzięcia biorąc pod uwagę całość gospodarki wodno-ściekowej w gminie. Po pierwsze umożliwiamy dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Po drugie tworzymy dodatkowe możliwości zabezpieczenia wody dla mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tych projektów – mówił burmistrz Józef Rybiński podczas oficjalnego oddania inwestycji do użytku.

Pod rozbudowę kanalizacji

Najbardziej kosztowną częścią projektu była budowa oczyszczalni ścieków bytowych w Dulczy Wielkiej, o RLM 2000 i o średniodobowej przepustowości 200 m3/d. – Inwestycja ta umożliwia dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Skorzystają na tym głównie mieszkańcy Dulczy Wielkiej i Żarówki. Jednocześnie odciążymy ze ścieków oczyszczalnię w Partyni – wskazywał włodarz.

Skorzysta też zabudowa mieszkaniowa

W ramach tego projektu magistrat wybudował także sieć wodociągową DN 160 do strefy przemysłowej w Podborzu. Przy okazji dostęp do wody z sieci zyskały też działki przewidziane pod zabudowę mieszkaniową. Inwestycja poprawi też jakość dostarczanej wody do okolicznych domów. Nowy odcinek sieci ma długość ok. 3,2km; przepustowość: 0,13-0,16 m3/s i wydajność: ok. 80m3/d.

Więcej wody

W ramach przedsięwzięcia powstał również zbiornik wody czystej w Partyni o poj. 200 m3, który będzie służył do gromadzenia wody pitnej dla mieszkańców i stanowił będzie rezerwę dla potrzeb przeciwpożarowych. – Budowę zbiornika rozpatrujemy w połączeniu z wcześniejszą rozbudową instalacji technologicznej Stacji Uzdatniania Wody Jamy. Zadania te zwiększają możliwości dostawy wody do celów konsumpcyjnych dla mieszkańców i poprawiają jej jakość – podsumował burmistrz.

Dofinansowanie

Koszt całego przedsięwzięcia po przetargu, który wygrała firma SANTEX z Sędziszowa Małopolskiego, wyniósł nieco ponad 9,2 mln zł. Zadanie realizowane było w ramach wniosku o dofinansowanie zgłoszonego do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gmina otrzymała na nie 5,48 mln zł. Z własnego budżetu musiała dołożyć ponad 3,7 mln zł.

created by dji camera
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa