W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Inwestycje drogowe powiecie mieleckim [VIDEO]

Samorząd Powiatu Mieleckiego realizuje obecnie remonty dróg, chodników i mostów o łącznej wartości ponad 16 mln złotych.

Prace prowadzone są na terenie całego powiatu, przy udziale wsparcia pochodzącego z samorządów gminnych oraz licznych dofinansowań zewnętrznych, m.in.: Ministerstwa Infrastruktury i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ponad 9,9 miliona złotych na drogi

Na terenie Gminy Radomyśl Wielki realizowany jest obecnie remont drogi powiatowej Nr 1 179R w Dulczy Wielkiej i Żarówce na odcinku blisko 2,5 kilometra. Równocześnie trwa inwestycja drogowa polegająca na przebudowie drogi przy ulicach: Firleja i Piłsudskiego o łącznej dług. 1,530 km oraz przy ulicach: Kościuszki i Wałowej na odcinku o długości 2,080 km w Radomyślu Wielkim. Wartość powyższych zadań wynosi 6,25 mln złotych. Na ich realizację powiat otrzymał pomoc finansową ze strony Gminy Radomyśl Wielki o wartości 1,75 mln złotych.

Ponad 2,1 mln złotych kosztować będzie realizowana w ciągu drogi powiatowej Nr 1 124R przebudowa mostu na potoku Babulówka w Zachwiejowie. Na tę inwestycję powiat pozyskał ponad milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury.

Przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg już wkrótce rozpocznie się warta 329 tys. złotych przebudowa pięciu przejść dla pieszych zlokalizowanych w Mielcu przy ul. Sienkiewicza i al. Niepodległości.

Z własnych środków powiat rozpoczął remont nawierzchni przy ul. Witosa w Mielcu (0,65 km wraz z remontem chodnika), w Chorzelowie (1,60 km) oraz Józefowie (1,0 km). To zadania o łącznej wartości 1,2 mln złotych.

Chodniki w całym powiecie!

Ponad 6,3 mln złotych, kosztować będzie budowa odcinków chodników realizowana przy współpracy z samorządami gminnymi.

Wykonano już m.in. fragment brakującego chodnika w obrębie szkoły i kościoła w Wampierzowie (gmina Wadowice Górne). W tej samej gminie trwają prace przy budowie ponad 900-metrowego odcinka chodnika i nowej nawierzchni w Wadowicach Górnych. Wykonawcom przekazano również teren pasa drogowego pod budowę chodników: o długości 700 metrów w Jamach oraz 660 metrów przy ul. Weneckiej w Przecławiu. W ramach ostatniej z wymienionych inwestycji, wykonane zostaną także miejsca postojowe.

Kolejne inwestycje współrealizowane przez powiat i gminy trwają obecnie w Trześni (o dług. 296 m), w Piechotach (o dług. 583 m wraz z przebudową skrzyżowania na rondo) i Rożniatach (o dług. 1,360 km). Ostatnia z nich dofinansowana została ze środków Ministerstwa Infrastruktury.

W miejscowości Czajkowa, na terenie gminy Tuszów Narodowy, realizowana jest natomiast budowa chodnika i parkingu przy szkole podstawowej i boisku sportowym. Inwestycja o wartości ponad 217 tys. złotych ma zostać zrealizowana z dofinansowaniem Gminy Tuszów Narodowy.

Co w planach?

Władze powiatu wspólnie z Powiatowym Zarządem Dróg w Mielcu przygotowują się do kolejnych inwestycji drogowych, opracowując projekty budowlane o łącznej wartości ponad 500 tys. złotych.

Gotowy jest m.in. projekt dla przebudowy drogi powiatowej Nr 1 143R (odcinek Chrząstów – Złotniki) i drogi powiatowej Nr 1 185R (odcinek Złotniki – Chorzelów).

Kolejne dokumentacje są w trakcie opracowania: to m.in. rozbudowa drogi powiatowej Nr 1 152R w Kiełkowie, budowa chodników w ciągu drogi powiatowej Nr 1 169R w Rudzie i Dąbrówce Wisłockiej, stabilizacja osuwiska przy drodze powiatowej Nr 1 184R w Podolu i przebudowa mostów na potoku Zgórsko w Podborzu oraz na potoku Dąbrówka w Dąbiu.

Dodatkowo ogłoszony został przetarg na przygotowanie projektu budowlanego dla przebudowy skrzyżowania na rondo na drogach powiatowych Nr 1 161R i Nr 1 142R w Chorzelowie.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa