W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Jaka jest tajemnica wygranej laureatów XVII Plebiscytu Eskulap?

Pacjenci i wyróżnieni są zgodni: profesjonalizm i empatia!

W czym sami lekarze – laureaci Plebiscytu Eskulap upatrują źródła swojego sukcesu? Przede wszystkim w odpowiednim podejściu do pacjenta, który chce mieć pewność, że w danej chwili lekarz skupia się właśnie na nim i zrobi wszystko, by pomóc. Gala w Filharmonii Podkarpackiej za nami, znamy więc nazwiska tych, których pacjenci wyróżnili za zeszły rok.

Plebiscyt Eskulap miał już 17 edycji i – jak się okazuje – jest on pacjentom potrzebny… coraz bardziej. Skąd ten wniosek organizatorów z Bezpłatnej Informacji Medycznej Intermed? – Głosujących jest z roku na rok więcej, ale wydłuża się również lista wymienionych przez pacjentów nazwisk lekarzy. Przybywa miejscowości, z których napływają głosy.

To bardzo motywujące. Wiemy, że pacjenci chcą nagradzać lekarzy, a tym samym wypowiadać się na temat podkarpackiej służby zdrowia – mówi Mariana Mejkiw, prezes Intermed. W tej edycji na prawie 1,5 tysiąca lekarzy oddano niemal dokładnie 17 tys. głosów.
Głosujący pacjenci motywują swój wybór. Jakie słowa padały najczęściej? Chorzy akcentowali profesjonalizm połączony z empatią, ciepłem, wrażliwością oraz zaangażowaniem. A co, według samych lekarzy, sprawiło, że wygrali plebiscyt? – Znam swoich pacjentów z imienia i nazwiska, rozpoznajemy się na ulicy, często przystajemy, rozmawiamy. Nie kryją, że ubolewają, bo planuję emeryturę, a dla mnie to znak, że chorym było potrzebne takie podejście. Dla mnie najważniejsze jest wysłuchanie pacjenta, bo ludzie mają sporo problemów.

Otwierają się, chcą rady nie zawsze czysto medycznej, ale również po prostu motywacji, wsparcia. I to jest chyba to, co buduje pewną szczególną więź między lekarzem a pacjentem – mówi lek. Zofia Jasińska, zwycięzca w kategorii Lekarz Rodzinny, która przyjmuje w Fili Przychodni Rejonowej w Sędziszowie Młp. ZOZ-u Ropczyce w Czarnej Sędziszowskiej i Zagorzycach. Jak swój sukces ocenia lek. Łukasz Futyma, urolog, który pracuje m.in. w NZOZ ESS MED w Kolbuszowej?

– To jest nie tylko mój sukces, ale sądzę, że i całego zespołu urologów, który pracuje w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie. Nie budujemy dystansu pomiędzy chorym a lekarzem. Znam swoich pacjentów, mam z nimi dobry kontakt, staram się okazywać im szczerą sympatię, bo przecież sporo się spotykamy, dużo rozmawiamy. Pacjent to jest ktoś ważny w życiu lekarza i może fakt, że tak to widzimy przyciąga i budzi sympatię – domyśla się zwycięzca w kategorii Lekarz Specjalista.

Ważne spostrzeżenia ma również lek. dent. Olga Lorenc, która przyjmuje w Gabinecie Stomatologicznym w Posadzie Górnej, Laureatka I Miejsca w Kategorii Lekarz Dentysta. – Myślę, że trzeba być nie tylko lekarzem, ale również wsparciem. U dentysty pacjent jest często przerażony, bezbronny, czuje dyskomfort. Moim zadaniem jest przekonać go, że w dzisiejszych czasach leczenie wcale nie musi się wiązać z dramatycznymi przeżyciami.

Zawsze mam dla pacjenta czas, bo wiem, że chce on zadać pytania, usłyszeć odpowiedź, ale nie pełną medycznej nomenklatury. Ma zyskać pewność, że razem przejdziemy przez zabiegi najłagodniej jak się da. I faktycznie okazuje się, że problemem wcale nie jest ból czy dyskomfort, ale przełamanie się, przetrwanie pierwszej wizyty. Potem idzie już gładko – nie kryje stomatolog.

Laureaci edycji 2017

LAUREACI W KATEGORII LEKARZ RODZINNY:

• 1. lek. med. Zofia Jasińska, spec. medycyny rodzinnej,
• 2. lek. med. Teresa Sierżęga- Nowosad, spec. pediatra, lekarz rodziny
• 3. lek. med. Jacek Pieniążek, spec. pediatra i medycyny rodzinnej
LAUREACI W KATEGORII LEKARZ SPECJALISTA:

• 1. lek. med. Łukasz Futyma, spec. urolog
• 2. lek. med. Leokadia Kałdan, spec. dermatolog wenerolog
• 3. lek. med. Magdalena Maramorosz-Kurianowicz, specjalista onkologii klinicznej

LAUREACI W KATEGORII LEKARZ STOMATOLOG:

• 1. lek. dent. Olga Lorenc
• 2. lek. dent. Sabina Piotrowska-Jodko
• 3. lek. dent. Joanna Nietrzeba

KATEGORIA: „Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie medycyny w woj. podkarpackim”:
• doc. dr hab. n. med. Andrzej Pluta – Oddział Hematologii Onkologicznej Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego Szpitala Specjalistycznego im. Ks. B. Markiewicza w Brzozowie

KATEGORIA: Za poszerzanie specjalistycznych świadczeń medycznych na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego, jak i całego woj. podkarpackiego”:
• Oddział Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

KATEGORIA: „Za uzyskanie największej ilości punktów z woj. podkarpackiego w Lekarskim Egzaminie Końcowym”:
• lek. med. Dariusz Dziubek , Staż – Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie

KATEGORIA: „Za uzyskanie najlepszego wyniku z państwowego egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie laboratoryjnej diagnostyki medycznej wśród diagnostów laboratoryjnych woj. podkarpackiego”:
• Maria Ewelina Chmurowicz

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa