W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Jasełka Samorządowe po raz pierwszy w Mielcu

31 stycznia na deskach Samorządowego Centrum Kultury odbędą się Jasełka Samorządowe. Tym razem w aktorskie role wcielą się pracownicy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Mielca, Gminy Mielec i pozostałych jednostek organizacyjnych z terenu Powiatu Mieleckiego.

Kogo zobaczymy w roli Maryi, Józefa, Trzech króli, króla Heroda czy wielu innych postaci?

O tym będzie można się przekonać podczas widowiska o Bożym Narodzeniu, które przygotowuje Starostwo Powiatowe w Mielcu wraz z Samorządowym Centrum Kultury.

Zanim jednak aktorzy samorządowcy wystąpią przed szerszą publicznością, muszą się do tego dobrze przygotować.  Jak przekazuje wicestarosta Maria Napieracz przygotowania do jasełek trwają już drugi miesiąc. – Zaraz po zrodzeniu się pomysłu, aby zrobić takie przedstawienie dla mieszkańców miasta i Powiatu Mieleckiego, rozpoczęły się próby ekipy aktorskiej, czyli nas aktorów amatorów. Z frekwencją bywało różnie, ponieważ aktorzy to ludzie dość zajęci i obciążeni różnymi obowiązkami wynikającymi z pełnionych funkcji, niemniej jednak, im bliżej występu tym aktorzy koncentrują się coraz bardziej i myślę, że na próbie generalnej będzie stuprocentowa frekwencja – mówi z uśmiechem Maria Napieracz.

Jasełka Samorządowe to nie tylko widowisko, ale przede wszystkim akcja mającą szczytny cel. Podczas trwania jasełek prowadzona będzie zbiórka pieniężna na Bezkontaktowy Iluminator Naczyniowy. – Tak naprawdę całemu zamysłowi przyświeca cel, aby wspomóc nasz Szpital Powiatowy i dlatego chcemy przeprowadzić zbiórkę publiczną, aby zakupić urządzenia do zlokalizowania żył powierzchniowych u najmłodszych pacjentów, a  wiec u noworodków –dodaje wicestarosta.

Jasełka odbędą się 31.01.2016 w sali widowiskowej SCK  o godz. 18.30. Wstęp wolny, jednak ilość miejsc ograniczona.

 

 

1362515324

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wyprodukowany w Mielcu śmigłowiec Black Hawk w ćwiczeniach medycznych NATO [FOTO]

Wiadomości Mielec

Konkursu Piosenki Ludowej „Na ludowo– zespołowo” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkania ze Stanisławem Wanatowiczem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa