W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Józef Rybiński Burmistrz Radomyśla Wielkiego rządzi już 25 lat

14 listopada obchodziliśmy jubileusz 25-lecia pełnienia funkcji Burmistrza Radomyśla Wielkiego przez Józefa Rybińskiego.

W latach 90. XX wieku wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast nie byli jeszcze wybierani w wyborach bezpośrednich. Wybierani byli przez radnych rad gminnych lub miejskich. 14 listopada 1998 r. w godzinach popołudniowych ówczesnego roku radomyscy rajcy powierzyli funkcję Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefowi Rybińskiemu. Później na to stanowisko wybierali go już mieszkańcy gminy w 2002 r., 2006 r., 2010 r., 2014 r. i w 2018 r. W sumie na to ćwierćwiecze złożyło się 6 kadencji, 9131 dni, albo jak kto woli 219 144 godzin.

Z tej okazji pracownicy Gminy Radomyśl Wielki przygotowali niespodziankę burmistrzowi Rybińskiemu. Były kwiaty, okolicznościowy tort, grawerton, wspomnienia przy zdjęciach sprzed lat, gratulacje, życzenia i podziękowanie za lata wspólnej pracy. List gratulacyjny podpisany przez pracowników Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Zespołu Ekonomicznego – Administracyjnego Szkół, Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odczytał z-ca burmistrza Jarosław Godek:

-„Z okazji pięknego jubileuszu 25-lecia pełnienia zaszczytnej funkcji Burmistrza Radomyśla Wielkiego, składamy Panu serdeczne gratulacje oraz dziękujemy za wysiłek włożony rozwój Gminy (…) Zaangażowanie w rozwiązywanie problemów zwykłych ludzi, tworzenie dobrego klimatu dla pracy samorządowej i proinwestycyjnych działań czy budowa infrastruktury służącej na co dzień, zaowocowały pozytywnymi zmianami widocznymi gołym okiem oraz przyczyniły się do poprawy jakości życia w Gminie. W ciągu minionych 25 lat Gmina osiągnęła bardzo wiele i jest to piękna karta historii Pańskiej aktywności samorządowej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy współuczestniczyć w tych działaniach (…) Dziękujemy, że był Pan dobrym i wyrozumiałym szefem, któremu nieobce było poczucie humoru (…). Życzymy dumy z dokonań ostatniego ćwierćwiecza, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu przyjemnych dni i radości w życiu osobistym”.

Jubilat nie ukrywał wzruszenia doniosłą chwilą. – Upływa szybko życie, jak potok płynie czas. Te 25 lat minęło jak jeden dzień – można by zaśpiewać. Dziękuję za pamięć, za tą miłą niespodziankę, za te piękne słowa. To dla mnie wzruszający moment – mówił burmistrz Józef Rybiński. – Faktycznie wiele udało się przez te 25 lat zrobić, ale to wy pracownicy urzędu i jednostek podległych na to zapracowaliście. Szef jest wielki, wielkością swoich ludzi – dodał.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa