W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Jubileusz 70-lecia LO II [FOTO]

W tym roku 70-lecie istnienia obchodzi II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 27 października.

Do wspólnej sentymentalnej podróży ku minionym czasom, by pielęgnować pamięć i tradycję, a także dać okazję do spotkania teraźniejszości z przeszłością zaproszeni zostali absolwenci szkoły, emerytowani pedagodzy oraz obecni. Samorząd miejski reprezentowali Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Adriana Miłoś oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu Bogdan Bieniek.

Chciałbym złożyć serdecznej gratulacje i podziękować za ten wspaniały jubileusz, za te wszystkie lata, podczas których rozsławialiście nie tylko szkołę, ale też miasto Mielec. Najlepsze życzenia dla Dyrektora, grona pedagogicznego oraz emerytowanych nauczycieli, którzy włożyli ogromny wkład w kształcenie i wychowanie wielu młodych pokoleń.- mówił Prezydent.

Jubileusz szkoły był wspaniałą okazją do wspomnień, które pozostają w pamięci i dostarczają wielu wzruszeń, a także podziękowań i życzeń.

Tegoroczne obchody Jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły zbiegły się z ogólnopolskimi obchodami roku Kopernikańskiego w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, który jest patronem II LO.

Na przestrzeni tych siedemdziesięciu lat szkoła zmieniła swoje oblicze, strukturę, kadrę kierowniczą i nauczycielską. W istocie jednak pozostała taka sama- jest nie tylko ważną częścią lokalnej rzeczywistości, ale także miejscem niezmiennej relacji: mistrz-uczeń, pedagog-wychowanek. Ta relacja wydaje się być ponadczasowa- mówił Dyrektor szkoły Zbigniew Rzeźnik.

W holu, przy wejściu do szkoły odsłonięta została tablica upamiętniająca jubileusz 70-lecia “Kopernia”. Na parterze można było przejrzeć kroniki szkolne oraz stare fotografie. Z okazji jubileuszu została wydana pamiątkową monografię.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa