W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Jutro Rycerski Piknik [FOTO]

11 września w parku Oborskich odbędzie się Rycerski Piknik. Bractwo Rycerskie Ziemi Mieleckiej – Joannici gościć będą mieszkańców naszego miasta.

Jest to grupa entuzjastów rekonstrukcji historycznej z Mielca i okolic. Czynnie działają od 2010 r. Zadanie, jakie postawili sobie na początku działalności to odtwórstwo kultury materialnej Zakonu Szpitala Św. Jana Chrzciciela z Jerozolimy z początku XIII w., zwanego potocznie Joannitami.

Kultura materialna zakonu rycerskiego to nie tylko ubiór i uzbrojenie rycerza, ale również stroje cywilne, organizacja i wyposażenie obozu, kuchni, sposób wytwarzania i użytkowania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku, słowem wszystko to, co się wiąże z codziennym życiem ludzi tamtej epoki.

Wraz z rozwojem i nowymi członkami i członkiniami grupa rozszerzyła krąg zainteresowań o takie elementy jak: łucznictwo tradycyjne i konne, skryptorium, warsztaty katowskie, benedyktyni z XIII w., mieleccy trynitarze z XVIII w. czy teatr ognia.

Głównym tematem ich zainteresowania pozostaje jednak nadal Zakon Joannitów, stąd Joannici w nazwie bractwa, którą przyjęli oficjalnie w 2021 r.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Wiadomości Mielec

Potrącenie motorowerzysty w Woli Mieleckiej

Wiadomości Mielec

Żołnierze w powiecie mieleckim na ćwiczeniach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa