W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

Jutro w nowej hali święto piłki ręcznej w Mielcu!  

Weekend pod znakiem Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Przed nami pierwsze handballowe emocje w nowej hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Mielcu.

Już w ten weekend odbędzie się XI Memoriał im. Antoniego Weryńskiego. 

W naszym mieście to już tradycja. Od 11 lat, począwszy od 2013 roku, w sierpniu odbywa się Memoriał im. Antoniego Weryńskiego. To turniej piłki ręcznej poświęcony Antoniemu Weryńskiemu, współtwórcy największych sukcesów w historii mieleckiego szczypiorniaka. 

Obsada tegorocznego Memoriału jest naprawdę mocna. Poza gospodarzami – Handball Stalą Mielec – wezmą w nim udział także: Górnik Zabrze (brązowy medalista PGNiG Superligi z poprzedniego sezonu), HCB Karvina (wicemistrz Czech i finalista Pucharu Czech) oraz Padwa Zamość (czołowa drużyna Ligi Centralnej). 

Turniej rozgrywany będzie w systemie Final Four. W pierwszym półfinale Handball Stal Mielec zagra z Padwą Zamość. – Przed nami kolejne mecze kontrolne, tego na pewno nam brakuje – mówi trener Rafał Gliński. – Jesteśmy po pierwszym, tym najcięższym okresie przygotowań, więc myślę, że teraz każdy będzie się cieszył z gry w meczach, a nie przerzucania ciężarów na siłowni, czy biegania na bieżni. Ja na ten turniej się cieszę, tym bardziej, że zagramy już na nowym obiekcie.

-. Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich na Memoriał im. Antoniego Weryńskiego, który odbędzie się w sobotę i w niedzielę. Zagrają dobre zespoły, więc mam nadzieję, że to będzie dla nas korzystne granie i fajne emocje dla kibiców – dodaje szkoleniowiec Handball Stali Mielec. 

Dla Rafała Glińskiego, Antoni Weryński był wyjątkową postacią. To właśnie on ściągał Glińskiego w 2011 roku do Stali Mielec. Rok później drużyna z nim w składzie zdobyła brązowy medal PGNiG Superligi. 

– W mojej pamięci zapadnie jako ten człowiek, który budował fundamenty mieleckiego szczypiorniaka. To był bardzo dobry człowiek, był konsekwentny, i pomocny. O Panu Weryńskim mogę wypowiadać się w samych superlatywach – podkreślił Rafał Gliński. 

XI Memoriał im. Antoniego Weryńskiego odbędzie się w najbliższy weekend – 12 i 13 sierpnia w nowej hali MOSiR w Mielcu. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań. Bilety na wydarzenie można kupować na stronie https://beyne.fit/wydarzenia/xi-memorial-antoniego-werynskiego.

Sobota, 12 sierpnia:

Handball Stal Mielec – Padwa Zamość (godz. 18:00)

Górnik Zabrze – HCB Karvina (godz. 20:00)

Niedziela, 13 sierpnia:

Mecz o 3.miejsce (godz. 12:00)

Mecz finałowy (godz. 14:00)

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa