W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Katarzyna Zdziebło z LKS Stal Mielec w minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie! [FOTO]

Katarzyna Zdziebło, wygrywając w Zaniemyślu 16. Ogólnopolskie Zawody w chodzie sportowym, jako pierwsza Polka wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce na dystansie 20 km. Zawody w Zaniemyślu były idealną okazją do wywalczenia kwalifikacji, stąd na starcie stawiła się prawie cała krajowa czołówka, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Zawodniczka LKS Stali Mielec pewnie zwyciężyła rywalizację na 20 km, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy aż o 2 minuty (dotychczasowy rekord 1:34.49), uzyskany w 2016 roku na tej samej trasie.

Minimum PZLA w chodzie kobiet na 20 km został ustalony na poziomie 1:33.00. Kasia nie miała sobie równych uzyskując znakomity czas 1:32.50 (tylko 3 sekundy gorszy od rekordu Polski U23) wyprzedzając Olgę Niedziałek i Monikę Kaperę.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również młodsi zawodnicy LKS Stal Mielec. Kamil Piecuch zwyciężył w chodzie na 5 km z wynikiem 26:31.00, a Julita Małaszewicz na dystansie 3 km poprawiając życiówkę z zeszłego roku zajęła czwarte miejsce z wynikiem 16:32.00.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Finał EURO 2024 – Transmisja TVP – zobacz mecz na dużym ekranie w Multikinie w Navigatorze

Wiadomości Mielec

Sparing FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczystość uhonorowania czołowych zawodników MUKS Iryda Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa