W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Kochające serce zawsze jest młode [FOTO]

 Pod takim hasłem Mielecka Grupa Literacka „Słowo” TMZM obchodziła walentynki 15 lutego 2020 roku. 

W kameralnym gronie , z zaproszonymi gośćmi, wspominaliśmy pierwsze miłości, czytaliśmy wiersze o różnych odcieniach tego ponadczasowego uczucia.

Na wstępie Wiktoria Kuroń z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół 1893, którą  przygotowała do występu Jolanta Dudzik, zaśpiewała dwa utwory :”Miasteczko cud” i „Święta wojna”, czym wprowadziła uczestników w liryczny, walentynkowy nastrój. W spotkaniu nie mogło zabraknąć panów, bo cóż warta byłaby miłość bez wsparcia męskich serc – prezesa TMZM Janusza Chojeckiego i kolegów po piórze –Kazimierza Treli i Jana Robaka. Z Rzeszowa przyjechały dwie nasze koleżanki –Ewelina Łopuszańska i Joanna Prejzner, która jest prozaikiem, a specjalnie na walentynki  napisała wiersz.

 Prezes MGL „Słowo” Aleksandra Piguła serdecznie powitała w gronie nowe poetki; Beatę  Borowską-Seterę oraz Danutę Maziarz i pozostałe panie: Teresę Elżbietę Pyzik, Justynę Ryczek, Ewę Siembidę, Henrykę Marek, Małgorzatę Mikinę, Lucję Polewską, Danutę Maziarz i Bogusławę Pisarczyk.

Większą część spotkania zajęła prezentacja wierszy o tematyce miłosnej, napisanych na tę okazję bądź powyciąganych z archiwów poetów. Ponieważ miłość niejedno ma imię tematyka liryków była różnorodna- od miłości czystej , niewinnej, poprzez miłość dojrzałą,  szaloną, uczucia do przyrody, świata, Boga.

Na wymianie doświadczeń, snuciu planów na kolejne miesiące, rozmowach przy dobrym ciastku oraz  kawie i herbacie miło spędziliśmy sobotnie popołudnie.

Tekst: Teresa Elżbieta Pyzik

Zdjęcia: Bogusław Trojnacki


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Klimatyczne frazy Mieleckiego Towarzystwa Literackiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa