W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Kolęda pod… skrzydłami [FOTO]

Tradycyjne polskie kolędy, modlitwa i mnóstwo ciepłych życzeń słychać było dziś w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. W hali Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych odbyło się spotkanie noworoczne.

Lotniczą firmę z tradycyjną wizytą duszpasterską odwiedził biskup tarnowski Stanisław Salaterski, ponieważ Mielec znajduje się w diecezji tarnowskiej.

Marszałka Władysława Ortyla reprezentowała wicemarszałek Ewa Draus. Gospodarzami spotkania byli Artur Wojtas, członek zarządu, dyrektor Serwisu i Prób w Locie oraz Marian Kokoszka z NSZZ Solidarność.

W swoim krótkim przesłaniu biskup Stanisław Salaterski życzył pracownikom i zarządowi rozwoju, nowoczesnych technologii.

Dzieła, które tu powstają pokazują, jak wielkie rzeczy mogą wyjść spod ludzkiej ręki. Przejawia się twórcza zdolność ludzkiego umysłu, ludzkiego rozwoju oraz współpracy międzyludzkiej, a to wszystko jest także chwałą dla Boga – powiedział do pracowników PZL Mielec biskup Stanisław Slaterski.

Jestem pod dużym wrażeniem państwa firmy i pracy jaką wykonujecie, bo pierwszy raz jestem gościem PZL Mielec. Życzę państwu, aby samoloty i śmigłowce, które produkujecie były powodem do dumy dla was i mieszkańców całego Podkarpacia. Niech służą celom pokojowym i niesieniu pomocy, a jak najmniej celom bojowym – powiedział wicemarszałek Ewa Draus. 

Składanie życzeń odbywało się przy akompaniamencie dziecięcego zespołu Kameleon z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Dla młodych kolędników nie lada atrakcją było późniejsze zwiedzanie wnętrza samolotu M28. 

Tomasz Leyko, rzecznik prasowy UMWP
tekst i foto

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa