W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Kolejna mielczanka członkiem Związku Literatów Polskich

Decyzją Komisji Weryfikacyjnej, przy Zarządzie Głównym Związku Literatów Polskich, członkini Mieleckiego Towarzystwa Literackiego – poetka Katarzyna Hudy, została przyjęta w poczet członków ZLP.

Będzie siódmym członkiem  MTL, spośrod ośmiu jego członków w Mielcu. Najmłodsza członkini rzeszowskiego oddziału ZLP urodziła się 21 lipca 1979 r. w Mielcu. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Rzeszowskim, Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą w Akademii „Ignatianum” w Krakowie i Oligofrenopedagogikę.

Na co dzień pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Pniu. Mieszka w Izbiskach. Pisanie jest dla niej terapią i intelektualnym fotografowaniem świata. Jej wiersze były dotąd wyróżnione w ogólnopolskim konkursie literackim „Źródło” w Tarnowie, w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Fundamenty” w Dębicy, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie literackim organizowanym przez SCKiB w Szczucinie „Salony Poezji” oraz szereg innych.

W 2019 roku wydała debiutancki tomik poezji „Druga strona myśli”, w roku 2020 „Zagubione skrzydło”, a w roku 2021 „Chleb posmarowany życiem”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa