W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

Kolejni ochotnicy w Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej [FOTO]

W sobotę, 9 września 2023 r. kolejni mieszkańcy z Podkarpacia rozpoczęli swoją wojskową przygodę i wstąpili do 3 PBOT.

Instruktor strzelectwa, nurek, żeglarz, informatyk i wielu innych ochotników rozpoczęło 16 i 8-dniowe szkolenie, które otworzy im drogę do służby w Wojsku Polskim.

W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej jest to już siódme tegoroczne szkolenie zorganizowane dla mieszkańców z Podkarpacia, którzy chcą poznać rzemiosło wojskowe. Szkolenie 16 i 8 -dniowe zostanie przeprowadzone w trybie ciągłym i weekendowym.

Tzw. szesnastka, czyli 16-dniowe szkolenie podstawowe jest adresowane do osób, dla których wojsko to całkowicie nieznany ląd. Natomiast 8-dniowe, dla tych którzy w przeszłości służyli już w strukturach wojskowych. Zanim ochotnicy rozpoczęli ćwiczenia praktyczne w ramach szkoleń musieli dopełnić niezbędnych formalności, np. wypełnić dokumenty, odbyć szkolenie z BHP i test sprawności fizycznej. To także pierwsze kroki w mundurze i poznanie życia w koszarach.

Przez następne dni przyszli Terytorialsi z Podkarpacia będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 3 Podkarpackiej Brygady OT -poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ważnym argumentem wśród rekrutów rozpoczynających przygodę z wojskiem jest m.in. chęć odbycia przeszkolenia wojskowego, kontynuacja tradycji rodzinnych oraz poznanie ludzi z pasją, których wśród Terytorialsów nie brakuje.

Chciałbym sprawdzić przede wszystkim samego siebie i rozwijać posiadane umiejętności. Tradycje rodzinne zmotywowały mnie do podjęcia decyzji o rozpoczęciu szkolenia jeszcze przed rokiem akademickim – opowiada szeregowy Patryk, uczestnik 16-dniowego szkolenia.

Szkolenie podstawowe i wyrównawcze zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna”. Ukoronowaniem zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 24 września 2023 r. w Rzeszowie.

Terytorialna służba wojskowa cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Atrakcyjność warunków służby, a przede wszystkim możliwość połączenia dotychczasowej pracy zawodowej z służbą wojskową przyciąga do 3 Podkarpackiej Brygady OT ludzi w różnym wieku. Cechą charakterystyczną systemu szkoleń w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT jest dostosowanie procesu szkolenia do specyficznych uwarunkowań służby, która łączy aktywność w życiu cywilnym ze służbą wojskową bez konieczności rezygnacji z dotychczasowych zajęć.

***

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

Proces rekrutacji w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Nabór ochotników już trwa. Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z rekrutrem z 3 Podkarpackiej Brygady OT – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ !

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa