W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Zespół Que Passa zagrał w Parku Oborskich [FOTO]

Koncert z muzyką flamenco to jest to, obok czego publiczność nigdy nie przechodzi obojętnie. Tak też było podczas czwartego koncertu 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego.

Publiczność miała okazję wysłuchać elektryzującej muzyki w wykonaniu zespołu Que Passa. Liderem, gitarzystą i wokalistą zespołu Que Passa jest mielczanin Jarek Dzień, stąd obecność na widowni wielu znajomych i przyjaciół muzyka, którzy entuzjastycznie reagowali na kolejne utwory. Publiczność rozgrzał fenomenalny głos Mili Moreno, kubańskiej piosenkarki i tancerki mieszkającej w Polsce. Gościnnie z zespołem Que Passa wystąpił także, urodzony w Meksyku, znany i ceniony instrumentalista perkusyjny Thomas Celis Sanchez.

W parku Oborskich w sobotę zabrzmiały najgorętsze utwory muzyki latynoskiej.

Natomiast w niedzielę klimatem przenieśliśmy się do Lizbony, gdzie wieczorami usłyszeć można przejmującą muzykę fado. Tematem każdego fado jest zwykle miłość, czasem nieodwzajemniona. Dosłownie „fado” oznacza „przeznaczenie”, czyli „fatum” i odznacza się smutnym, melancholijnym nastrojem melodii i tekstów. Mielczanie słyszeli już muzykę fado podczas 21. edycji Mieleckiego Festiwalu Muzycznego i zaciekawił ich ten gatunek muzyczny. W tym roku prosto z Portugalii przyleciała do Mielca  Teresinha Landeiro wraz z triem gitarowym. Teresinha zgromadziła spore grono publiczności, które żywiołowo reagowało na kolejne utwory w wykonaniu pieśniarki.

Koncert finałowy 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego odbył się 10 września w Parku Oborskich.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stara Cegielnie zwiększa swoje finansowe wsparcie dla klubu FKS Stal Mielec

Wiadomości Mielec

Pakiety badań w laboratorium szpitala w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa