W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Koncert Niepodległościowy w SCK [FOTO]

Narodowe Święto Niepodległości w Mielcu od lat obchodzone jest godnie i uroczyście, a od kilku lat także symfonicznie.

Dzieje się tak oczywiście za sprawą Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, która na 11 listopada przygotowuje Koncert Niepodległościowy, przeważnie wypełniony utworami polskich kompozytorów, którego punktem kulminacyjnym jest wspólne, chóralne odśpiewania najbardziej lubianych piosenek patriotycznych. Tak też było i w tym roku. Dyrygent Piotr Wyzga wraz z muzykami MOS ugościli publiczność znanymi utworami Wojciecha Kilara i Stanisława Moniuszki, a ponadto zaprezentowali kompozycje mieleckich twórców: Tadeusza Wywrockiego i Marcina Pokusy. Podczas koncertu publiczność miała okazję usłyszeć też partie wokalne w wykonaniu mezzosopranistki Jadwigi Huber i tenora Marcina Pokusy.

Zgodnie z tradycją koncert zakończyła Cantus Mielecensis. 

W czasie koncertu odbyła się sympatyczna uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Dyktanda Niepodległościowego. W rywalizacji na bezbłędne pisanie uczestniczyło w tym roku 250 osób. Upominki przekazywali włodarze miasta i województwa: marszałek Władysław Ortyl, prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz starosta powiatu Stanisław Lonczak. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa