W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje

W Radomyślu Wielkim kilkaset osób sprawdziło swoją wiedzę historyczną [FOTO]

11 listopada odbył się VI Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

Test zorganizował Urząd Miejski i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Na jego uczestników czekał test wyboru składający się z czterech tur:
-1 tura pytań z dwiema możliwościami odpowiedzi (tylko jedna prawidłowa),
-2 tura pytań z trzema możliwościami odpowiedzi (tylko jedna prawidłowa),
-3 tura pytań z czterema możliwościami odpowiedzi (tylko jedna prawidłowa),
-4 tura pytań z czterema możliwościami odpowiedzi (jedna lub dwie odpowiedzi prawidłowe; każda prawidłowa odpowiedź – to jeden punkt; w przypadku zaznaczenia dobrej i błędnej odpowiedzi w jednym pytaniu – zero punktów).

W teście znalazły się pytania dotyczące historii Polski z lat 1914-1922, dotyczące kształtowania się granic II RP, najważniejszych postaci sceny politycznej i wojskowej, najważniejszych polskich formacji wojskowych oraz mocarstw i zaborców wobec Polski w czasie I wojny światowej.

Testy napisane przez uczestników oceniono w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Ci, którzy z historycznym wyzwaniem poradzili sobie najlepiej, otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery finansowe, książki historyczne, gry edukacyjne i gadżety od fundatorów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa