W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Koncert Sylwestrowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej [FOTO, VIDEO]

Wczoraj 30 grudnia na scenie SCK odbył się Koncert Sylwestrowy MOS. Po raz drugi ta elegancka forma pożegnania starego roku i powitania nowego spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem publiczności.

Muzycy MOS zaproponowali dwuczęściową galę operetkową, wzbogaconą atrakcyjnymi propozycjami instrumentalnymi, z szerokim repertuarem od dzieł klasycznych po musicalowe. 

Fantastyczni muzycy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej oraz równie wspaniali soliści – Aleksandra Bednarz –sopran, Jadwiga Huber – mezzosopran, Marcin Pokusa – tenor to murowany przepis na sukces. Koncert Sylwestrowy to pomysł niezastąpionego Piotra Wyzgi – kierownika i dyrygenta MOS. Pomysł – o czym przekonała się publiczność – bardzo udany. Mielczanie zgromadzeni 30 grudnia w Sali widowiskowej DK SCK mieli okazję cieszyć się muzyką Leo Delibesa, Charlesa Gounoda, Imre Kalmana, Franza Lehara, Fredericka Loewe, Gioacchino Rossiniego, Giuseppe Verdiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Arama Chaczaturiana, Arturo Marqueza, Franza von Suppe i Johanna Straussa (syna). 

Koncert poprowadziła dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Joanna Kruszyńska, która opowiedziała publiczności nie tylko o balowych i karnawałowych tradycjach Polski i Europy, ale i o obowiązującej na tanecznych wydarzeniach modzie. Nota bene publiczność świetnie wpisała się w temat mody karnawałowej. Panie miały wieczorowe toalety, panowie, prawie bez wyjątku, także wystąpili w eleganckim wydaniu. 

Piotr Wyzga ogłosił w drugiej części koncertu, że Mielecka Orkiestra Symfoniczna dywersyfikuje swoją działalność, włączając w pole swojego działania branżę… beauty. Był to żartobliwy wstęp do niespodzianki, jaką MOS przygotował przy okazji arii z „Cyrulika sewilskiego” Gioacchino Rossiniego w wykonaniu Marcina Pokusy. Mielecki tenor, oprócz pięknego wokalu, popisał się – wespół z Bartoszem Kramarzem – talentem komicznym .

Piotr Wyzga nazywa Koncert Sylwestrowy formatem Premium. Życzymy Państwu, aby kolejny rok także był w takim formacie, nie tylko muzycznie. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa