W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Konkurs wiedzy o policji i o bezpieczeństwie rozstrzygnięty [FOTO]

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu zorganizowała konkurs wiedzy o policji i o bezpieczeństwie pod nazwą „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej”.

Impreza adresowana do uczniów szkół powiatu mieleckiego miała na celu, poza sprawdzeniem wiedzy, popularyzację bezpiecznych zachowań wśród uczniów w obliczu niebezpieczeństw komunikacyjnych i cywilizacyjnych.

Młodzi mieszkańcy powiatu udzielali odpowiedzi z zakresu przepisów ruchu drogowego, ale również z historii policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. W pierwszym uczniowie odpowiadali na 20 pytań w specjalnie przygotowanym teście. Zwycięzca etapu szkolnego przechodził do finału na szczeblu powiatowym. W drugim – finałowym – etapie powiatowym reprezentanci poszczególnych szkół musieli zmierzyć się z dwoma testami. Pierwszy z nich dotyczył historii policji, drugi zaś znajomości przepisów o ruchu drogowym.

Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, jest pomysłem Komendanta nadkom. Jacka Juwy. A wszystko po to żeby wykorzystać każdą formę edukacji w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Współorganizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki oraz WORD w Rzeszowie. Powiatowy etap konkursu składał się z dwóch etapów, pierwszy to test przygotowany przez KPP Mielec, drugi przeprowadził specjalista z WORD w Rzeszowie.
Wydarzenie swoim patronatem objął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i On również ufundował główne nagrody dla uczestników w postaci smartwatcha, tabletu i słuchawek JBL.

Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu przekazał również Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.


Najlepszą wiedzą wykazali się:
1/ Seweryn Rusin – SP Nr 11 w Mielcu
2/ Kamil Kręcigłowa SP Wola Mielecka
3/ Karol Ochab SP Nr 2 w Mielcu
Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe, odpowiednio tablet, smartwatch oraz słuchawki. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa