W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Magiczne miejsca

Kronospan w sądzie [VIDEO]

Wczoraj w mieleckim sądzie odbyła się kolejna rozprawa przeciwko firmie Kronospan.

Cztery miesiące temu mieszkanka podmieleckiej Ławnicy Agnieszka Trela wniosła pozew sądowy przeciwko firmie Kronospan Mielec.

Podczas rozprawy zeznawało dwóch nowych świadków – po jednym ze stron. Piotr Tabor – aktywista ruchu na rzecz poprawy jakości powietrza powołany przez powoda oraz Bartosz Kuśmidrowicz, reprezentujący firmę Kronospan specjalista ds. ochrony środowiska z Włocławka, który opracowywał ocenę oddziaływania systemów firmy Kronospan na jakość powietrza na okoliczne miejscowości.

Agnieszka Trela wystąpiła na drogę sądową, ponieważ domaga się prawa do życia w czystym powietrzu. 

Przesłuchiwany przez sąd świadek powołany przez Kronospan, mówił między innymi, że jedną z przeszkód w zamontowaniu systemu UTWS przez firmę był odwlekanie wydania decyzji środowiskowej zainicjowane przez część mieszkańców lub organizacje ekologiczne, system został zamontowany dopiero w połowie 2018 roku. Pytany przez stronę powoda czy spotkał się opiniami, że ludzie skarżą się, aby np. na samochodach osadzał się pył odparł, że nie słyszał o tym.

Rozprawa została odroczona ze względu na wniesienie przez poszkodowaną nowych dowodów w sprawie.
Pełnomocnicy zakładu wnieśli o odroczenie rozprawy w celu zapoznania się z nowym materiałem dowodowym.

Na rozprawie sądowej byli również przedstawiciele firmy Kronospan, którzy nie chcieli komentować sprawy. 

Kolejna rozprawa odbędzie się 16 grudnia w Sądzie Rejonowym w Mielcu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Michał. 1 listopada 2019 (piątek) at 12:24

Potwierdzam słowa mieszkańców Ławnicy, u mnie na Wybickiego też często czuć smród od Kronospanu.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa