W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Materiały video Wywiady

Lao Che w Mielcu [FOTO, VIDEO]

19 września Sali widowiskowej SCK odbył się koncert jednego z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce – LAO CHE!

Wiosną 2018 powrócili z siódmym w swoim dorobku albumem studyjnym zatytułowanym „Wiedza o Społeczeństwie”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów i pozytywnymi opiniami dziennikarzy muzycznych, dotarł także do 1. miejsca listy sprzedaży OLiS. Koncerty w ramach trasy promującej nową płytę cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Dodatkowo – sceniczny sprawdzian zdał na piątkę nowy członek zespołu, siódmy do kompletu, Karol Gola, znany między innymi z zespołów Pink Freud czy projektu Jazzombie.

Na nowej płycie zespół sięgnął do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane są z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Hubert ‚Spięty’ Dobaczewski jak zwykle celnie opisuje społeczeństwo, rzeczywistość i świat. Jest szczerze, ironicznie i w punkt. 

Mielecki koncert na długo pozostanie w pamięci jego uczestnikom. Owacja na stojąco kompletu publiczności to rzadkie zjawisko w sali SCK.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu oraz relacji foto-video z tego wydarzenia.

Fot. Anna Jajkiewicz, Szymon Maj

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości