W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery Sport

Leandro po meczu z Ruchem Chorzów

Na stadionie w Gliwicach 1 września Stal rozegrała mecz Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Podczas spotkania doszło do kontrowersyjnych zdarzeń związanych z rasistowskim zachowaniem kibiców z Chorzowa.

Jeden z najbardziej ulubionych piłkarzy Stali, Brazylijczyk Leandro opublikował na swoim profilu facebooka swoje zdanie na ten temat.

Jestem Polakiem i czuję się Polakiem mimo że nie urodziłem się w Polsce i mam inny kolor skóry niż 99% polskiego społeczeństwa. Tu jest moja rodzina, moja żona Polka, moje dziecko. Polska to mój dom.

Rozegrałem w Ekstraklasie dużo meczów przeciwko wspaniałym drużynom takim jak Legia Warszawa, Lech Poznań, Cracovia, Pogoń Szczecin i wielu innym i zawsze byłem traktowany z szacunkiem i w duchu sportowej rywalizacji przez kibiców rywali. Nie myślałem więc, że spotka mnie taka sytuacja, jak miała miejsce na piątkowym meczu.

Dużo portali pisze o tej sytuacji, jakobym dostał czerwoną kartkę za dyskusje ze sztabem szkoleniowym Ruchu Chorzów oraz że byłem zbyt temperamentny podczas meczu (gram w Polsce już 9 lat i kibice znają mnie z tego temperamentu właśnie). Otóż nie: nie było żadnych dyskusji ze sztabem szkoleniowym i piłkarzami. Czerwoną kartkę dostałem za moją reakcję po zakończeniu meczu w stosunku do kibiców Ruchu Chorzów, od których przy wyjściu z boiska usłyszałem, że jestem „murzynem i mam wyp…….ć z Polski”.

Od czasu rozgrzewki i potem przez cały mecz z trybun słuchałem rasistowskich tekstów i imitowanych małpich odgłosów, co było słychać na całym stadionie. A sytuacja po końcowym gwizdku była apogeum. Sędzia zupełnie nie wziął tego pod uwagę. Od 2015 roku za każdym razem, gdy rozgrywałem mecz przeciwko Ruchowi Chorzów, spotykały mnie podobne sytuacje. Aż do teraz. Mamy 2023 rok.

Nie można pozwalać na to, by takie sytuacje wpływały na dobre imię tego kraju i jego obywateli. Bo Polska nie jest krajem rasistowskim. I nie ma miejsca na rasizm na polskich stadionach.– podsumował Leandro Messias Dos Santos

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa