W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Sport

Lekkoatleci LKS Stal Mielec w Urzędzie Miasta [FOTO]

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski miał okazję pogratulować sukcesów reprezentantom LKS Stali Mielec, tegorocznym  medalistom i uczestnikom Mistrzostw Polski seniorów, juniorów i młodzików.

Rok 2020 okazał się wyjątkowo obfity w sukcesy zawodników i zawodniczek Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

W sumie na imprezach rangi Mistrzostw Polski – młodzików, juniorów, młodzieżowców i seniorów po medale sięgnęło 15 osób. Niektórzy zarówno w letnich jak i halowych mistrzostwach Polski tych medali zdobyli po 3-4. Pozwoliło to klubowi z Mielca zająć w klasyfikacjach medalowych poszczególnych mistrzostw czołowe miejsca w Polsce.

Potwierdza to fakt, że LKS Stal Mielec jest w dalszym ciągu kuźnią lekkoatletycznych talentów i to nie tylko w chodzie sportowym, ale także w wielu innych konkurencjach lekkoatletycznych. Cieszy fakt że najlepsi z najlepszych naszych reprezentantów będą reprezentować zarówno Polskę jak i miasto Mielec na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Szczególne gratulacje należą się Katarzynie Zdziebło, która uzyskała minimum olimpijskie i przyszłoroczny start na przełożonych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio ma już zapewniony. Będzie to dla niej debiut na Igrzyskach.

Podobnie jest z Rafałem Augustynem, który już po raz czwarty wystartuje na Olimpiadzie. Wiadomo że start na Igrzyskach Olimpijskich to marzenie każdego sportowca i dlatego wszystkich medalistom Mistrzostw Polski można życzyć, aby podążyli tą drogą co Rafał Augustyn i Katarzyna Zdziebło, a wcześniej Paulina Buziak-Śmiatacz.

Gratulacje należą się także tym którzy medali na mistrzowskich imprezach nie zdobyli, ale aby na tych mistrzostwach Polski wystartować musieli uzyskać kwalifikacje i odpowiednie wyniki odzwierciedlające ich wysoką klasę sportową.

Tych osiągnięć by nie było, gdyby nie stojąca od wielu lat na wysokim poziomie praca szkoleniowa. Listy gratulacyjne od prezydenta Jacka Wiśniewskiego za tegoroczne wyniki swoich podopiecznych odebrali trenerka Marzena Kulig i trenerzy Stanisław Zioło, Tomasz Torba, Ryszard Jakubowski i Krzysztof Augustyn.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa