W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Małżeńskie jubileusze w Pałacyku Oborskich

Podczas zorganizowanych przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego uroczystości, które miały miejsce w Pałacyku Oborskich w czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) jedenaście par małżeńskich otrzymało nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Gratulacje dostojnym jubilatom wraz z medalami i stosownymi legitymacjami nadesłanymi  przez Kancelarię Prezydenta RP oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami składali Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mielcu Robert Grygiel.  

W czwartek 17 stycznia medale Prezydenta RP odebrali Krystyna i Marian Dorociakowie, Teresa i Sylwester Soboniowie, Anna i Józef Brożynowie, Emilia i Stanisław Wiktorowie oraz Władysława i Józef Szylerowie

Z kolei w piątek 18 stycznia uhonorowano sześć par. Byli to: Maria i Władysław Żmudowie, Kazimiera i Stanisław Wójtowiczowie, Halina i Stanisław Wójcikowie, Władysława i Mieczysław Rosak-Matuszewscy, Helena i Stanisław Kołodziejowie oraz Maria i Marian Ciemięgowie.

– Serdecznie gratuluję Państwu wspaniałych jubileuszy i życzę wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i doczekania w zdrowiu kolejnych – powiedział Prezydent Jacek Wiśniewski.

Historia przyznawania „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie” sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku.  Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin.

Rodziny małżeństw z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane udziałem w podobnej uroczystości, mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa