Mamy trenera ze szczęściem. PGE FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 1 : 0 [FOTO, VIDEO]

Trudny mecz Stal ma już za sobą. Wicelider tabeli, który po porażce Legią Warszawa wygrał 3 mecze z rzędu, dziś nie dał rady przy Solskiego. Mało kto sądził, że wynik 1:0 z 23 minuty dotrwa do ostatniego gwizdka.

Pierwsza połowa w wykonaniu naszej drużyny napawała optymizmem. Mimo słabych statystyk prowadzenie jest najważniejsze. Standardowa akcja Stali Petteri Forsell wyrzuca aut, wysoki de Amo Perez przedłuża piłkę do Flisa, a ten ustala wynik końcowy i staje się bohaterem meczu.

Sytuacja na końcu tabeli jest bardziej ciekawa niż u jej szczytu. Wszystko wskazuje na to, że walka ze spadkiem będzie do ostatniej kolejki.

PGE FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Flis 23.

STAL: 13. Rafał Strączek – 4. Bozhidar Chorbadzhisyi, 6. Marcin Flis, 32. Jonatan de Amo Perez – 2. Albin Granlund (57 Dadok), 23. Krystian Getinger – 8. Maciej Urbańczyk, 21. Mateusz Matras (78 Prokić), 20. Grzegorz Tomasiewicz – 7. Maciej Domański (64 Kolev), 17. Petteri Forsell (57 Mak).

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 9. Andreja Prokić, 10. Mateusz Mak, 19. Kacper Sadłocha, 92. Aleksandar Kolev, 96. Robert Dadok, 99. Łukasz Zjawiński.

Trener: Włodzimierz Gąsior

POGOŃ: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 7. Rafał Kurzawa (87 Fornalczyk), 8. Damian Dąbrowski (85 Podstawski), 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 14. Kamil Drygas, 18. Michał Kucharczyk, 19. Adrian Benedyczak (81 Smoliński), 27. Sebastian Kowalczyk (46 Zachović), 33. Mariusz Malec, 97. Luis Carlos Machado Mata (Hostikka).

REZERWOWI: 26. Jakub Bursztyn, 10. Luka Zahović, 16. Santeri Hostikka, 17. Mariusz Fornalczyk, 22. Dawid Stec, 28. Tomas Podstawski, 41. Paweł Stolarski, 55. Igor Łasicki, 61. Kacper Smoliński.

Trener: Kosta Runjaic.

Żółte kartki: de Amo, Flis, Dadok – Drygas.