W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Sport

Mecz PGNiG Superligi Handball Stal Mielec rozegra w Staszowie [FOTO]

Z inicjatywy naszego sponsora – elektrowni Enea Połaniec – i w ramach współpracy z Miastem Staszów najbliższy mecz PGNiG Superligi rozegramy gościnnie właśnie w tym mieście. Informację o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przekazała Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Mamy bardzo dobre informacje – przekazała podczas konferencji prasowej Anna Krupka. – W Staszowie odbędzie mecz najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce ręcznej. Będzie to mecz tak znakomitych drużyn jak Handball Stal Mielec i Orlen Wisła Płock. Mecz odbędzie się w hali Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie – dodała.

Anna Krupka zaznaczyła, że będzie to początek wielu znakomitych wydarzeń planowanych w tym roku w Staszowie. – To dopiero początek ważnych wydarzeń, które będą się odbywały w gminie Staszów. Infrastruktura sportowa w tym mieście jest sukcesywnie rozwijana, więc czas ją wykorzystywać, z korzyścią dla mieszkańców – podkreśliła.

Gościnny występ Handball Stali Mielec w Staszowie to efekt trwającej od wielu lat współpracy klubu z elektrownią Enea Połaniec. – Dzięki wsparciu Enei od kilku lat organizujemy już Młodzieżową Ligę, która integruje dzieci i młodzież z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego, promuje piłkę ręczną, zachęca do tego sportu i promuje aktywny tryb spędzania czasu – powiedział prezes Roman Kowalik.

Gościnny mecz w Staszowie to kolejny krok do promowania piłki ręcznej w naszym regionie. Mamy nadzieję, że mecz pomiędzy Handball Stalą Mielec i Orlen Wisłą Płock będzie świetną reklamą naszej dyscypliny sportu – dodał.

Gospodarzem spotkania będzie Miasto Staszów. – Cieszymy się, że w Staszowie będziemy mieć takie spotkanie, że w Staszowie ponownie będzie dziać się coś bardzo ważnego – powiedział Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. – Na pewno kibice będą usatysfakcjonowani. Dlatego zapraszam wszystkich w najbliższą sobotę na godzinę 17:00 do hali Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie – podkreślił.

Mecz Handball Stal Mielec – Orlen Wisła Płock odbędzie się 19 lutego (sobota) o godzinie 17:00 w hali Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa