W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Metodą na policjanta oszukany kolejny senior

Metoda wyłudzeń „na wnuczka” czy „na policjanta” ciągle jest wykorzystywana przez oszustów. W ten sposób, 88-letni mieszkaniec Mielca stracił 30 tys. zł. Senior uwierzył przestępcom, którzy podszyli się pod funkcjonariusza policji.

Wczoraj, policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie od jednego z mieleckich seniorów. Starszy mężczyzna padł ofiarą telefonicznego przestępstwa metodą „na policjanta”. Pokrzywdzony stracił 30 tys. złotych.

Na telefon stacjonarny pokrzywdzonego zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako policjantka. Kobieta poinformowała seniora, że prowadzona jest operacja policyjna i prosi go o pomoc. W tym celu starszy mężczyzna miał spakować do reklamówki pieniądze, które posiada w domu i wystawić je przed drzwi swojego mieszkania. Rzekoma policjantka przekazała seniorowi, że jeden z funkcjonariuszy operacyjnie wykona zdjęcia osoby podejmującej pieniądze, ujmie ją i zwróci mu „depozyt”. Mężczyzna wykonał wszystkie polecenia, zgodnie z instrukcją. Po kilku minutach pieniądze zniknęły z wycieraczki.

W ten sposób 88-letni mężczyzna stracił 30 tys. złotych.

Policja po raz kolejny apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. Metoda wyłudzeń „na wnuczka” czy „na policjanta” ciągle stosowana jest przez oszustów. Pamiętajmy również, że policja nigdy nie poprosi nas o pieniądze. Każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych pod pozorem działań policji, bądź innych służb, oznacza oszustwo.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Śladami leśnej kolejki – wernisaż

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa