W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Miasto zakupiło nowe defibrylatory

Udzielanie pierwszej pomocy oraz umiejętność obsługi defibrylatora – to główne tematy szkoleń, które cyklicznie organizowane są przez Prezydenta Miasta Mielca dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestnikami dzisiejszej (17 października) edycji kursy byli w przeważającej części seniorzy, między innymi z Mieleckiej Rady Seniorów, a także z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzącym kurs był Kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego Wojciech Idzior.

– Szkolenia z pierwszej pomocy były inicjatywą Prezydenta Daniela Kozdęby i bardzo zależy mi, by były kontynuowane. Cieszę się, że przeszkolona została już duża grupa naszych mieszkańców, w tym taksówkarze, urzędnicy, strażnicy miejscy – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. – Dane wskazują, że nawet 90 procent sytuacji zatrzymania akcji serca ma miejsce w najmniej spodziewanym miejscu – poza domem – w urzędzie, na ulicy. Dlatego tak ważna jest i nasza uwaga, ale i umiejętności, które pozwolą uratować ludzkie życie – dodaje Prezydent.

Z inicjatywy Prezydenta Mielca, magistrat zakupił dwa nowe defibrylatory, które zostaną umieszczone w przestrzeni publicznej naszego miasta, a tym samym uzupełnią dotychczasowe siedem sprzętów. Przypomnijmy, że defibrylatory znajdują się w Urzędzie Miejskim, radiowozie Straży Miejskiej, w Samorządowym Centrum Kultury, bibliotece na Starówce oraz w kościołach na Borku, Smoczce i Osiedlu.

Prezydent Mielca planuje systematyczne zwiększanie liczby defibrylatorów w Mielcu. Jak zapewnia, w przyszłym roku pojawią się kolejne nowe sprzęty medyczne. Warto zaznaczyć, że defibrylatory znajdujące się na terenie naszego miasta, to sprzęty najwyższej możliwej obecnie klasy.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa