W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Miejski Dzień Dziecka [FOTO]

Przeniesiony z terminu majowego Miejski Dzień Dziecka odbył się 26 czerwca w kilku miejscach naszego miasta. Patronował wydarzeniu Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, a organizatorami byli: Samorządowe Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Miejski Dzień Dziecka 

Dzieci, które wybrały ofertę Domu Kultury SCK, mogły uczestniczyć w zabawach z młodymi animatorami, którzy wcielili się w najbardziej popularne postaci „Ulicy Sezamkowej”. Muppety wciągały młodych mielczan do gier, zabaw i konkursów. Miłośnicy działań plastycznych mieli możliwość popisania się swoimi talentami podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez instruktorów Domu Kultury SCK. 

Mali miłośnicy kina mogli wziąć udział w seansach filmowych Kina „Galaktyka”.

Wydarzeniem finałowym był koncert na placu AK, podczas którego swój program zaprezentowały „Siostry Wajs & Stonoga”, których piosenki znane są dzieciom w całej Polsce. Mimo że pogoda była tego dnia bardzo kapryśna i wydawało się, że przebieg zaplanowanych wydarzeń może pokrzyżować deszcz i burza, główny punkt programu Miejskiego Dnia Dziecka – koncert „Siostry Wajs & Stonoga” odbył się zgodnie z planem na placu AK. Zespół zaprezentował swoje największe przeboje, które – jak można się było spodziewać – dzieci znały i nuciły wraz  z siostrami Wajs. 

Organizatorami tych wydarzeń był Dom Kultury SCK.

Swoją ofertę przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna SCK. W siedzibie MBP przy ul. Kusocińskiego mali mielczanie mogli wziąć udział w warsztatach podróżniczych przygotowanych przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK. W MBP odbyły się zajęcia poświęcone wyspie Madagaskar , a także plemieniu Indian Navaho z Kanady. Dzieci poznały m.in. instrumenty muzyczne z Madagaskaru, dowiedziały się, jak uprawia się wanilię, cynamon i goździki. Na zajęciach poświęconych rytuałom Indian zobaczyły prawdziwy pióropusz, tipi, indiańskie zabawki.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa