Mielczanie na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 w Karpaczu [FOTO, VIDEO]

Trzy medale i rekord Polski !

W sobotę i niedzielę na przepięknie usytuowanym stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu ponad 1000 młodych zawodników w wieku 14 i 15 lat rywalizowało o medale Mistrzostw Polski U16 w lekkiej atletyce. Do zawodów kwalifikacje uzyskało pięcioro zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

Podczas pierwszego dnia zmagań Olga Wal w biegu na 600m, sięgnęła po medal w kolorze srebra. Prowadząca od startu liderka tegorocznych tabel uległa na ostatniej prostej Dorocie Nowak Łażewskiej z KS Energetyk Poznań (1:31.61) i ostatecznie minęła linię mety z czasem 1:32.16.

W eliminacjach 100m mężczyzn bardzo dobrze spisał się Michał Augustyn. Podopieczny Jacka Żądło z szóstym czasem 11.40 awansował do finału A w którym osiągnął rewelacyjną życiówkę 11.13 zajmując w mistrzostwach czwartą lokatę.

W niedzielny poranek drugi medal dla klubu wywalczył Patryk Sejler w chodzie na 5000m. Srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw w Słupsku prowadził wyścig razem z Kacprem Drobikiem, wychowankiem czterokrotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. Około kilometr przed metą zawodnik Marzeny Kulig odskoczył od rywala i niezagrożenie finiszował  z czasem 25:58.55. Drugi na mecie Kacper Drobik osiągnął wynik 26:23.18. Brązowy medal wywalczył Mateusz Margiel – 28:05.82.

W rozgrywanym na czas biegu na 300m, Michał Augustyn zajął piąte miejsce z wynikiem 36.25. Mistrzem Polski został Rafał Dziewięcki (35.51), który pokonał Radosława Lacha (35.86) oraz Jakuba Bembenka z KKS Victoria Stalowa Wola (35.96).

Własny rekord Polski w biegu na 1000m zdecydowanie poprawiła Martyna Wal. Podopieczna trenera Stanisława Zioło w samotnym biegu nadała bardzo mocne tempo nie dając żadnych szans rywalkom. Mielczanka uzyskała na mecie fantastyczny nowy rekord Polski U16 – 2:48.69 (poprzedni rekord wynosił 2:51.05). Srebrny medal wywalczyła Oliwia Bełczew (2:58.83), a brązowy Roksana Wasielewska – 3:00.43.

W konkursie młociarzy czwarte miejsce zajął Karol Franczyk. Tak nie lubianą przez sportowców lokatę wychowanek Ryszard Jakubowskiego wywalczył odległością 54.32.

W klasyfikacji medalowej klubów LKS Stal Mielec zajął bardzo wysokie czwarte miejsce.

W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło miejsce siódme z 10 medalami (2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych).