W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Mielczanie w Zarządzie Regionu Rzeszowskiego NSZZ „ Solidarność” [FOTO]

NSZZ „Solidarność” Regionu Rzeszowskiego wybrała władze na kadencje 2023-2028. Wyboru dokonano podczas XI  Walnego Zebrania  Delegatów przeprowadzonego 17 czerwca 2023 r.  Obrady poprzedziła msza święta  w kościele pod wezwaniem błogosławionego Jerzego Popiełuszki .

Na funkcję przewodniczącego  kandydowali Roman Jakim i Damian Szubart. Szefem wybrano Romana Jakima, który uzyskał trzy czwarte głosów delegatów. W pierwszych słowach po dokonaniu wyboru przewodniczący Jakim podkreślił, że głównym przesłaniem NSZZ „Solidarność” jest to, że pracownicy zorganizowani w związek zawodowy mają ogromny wpływ na poprawę wynagrodzenia i warunków pracy w zakładach. Mówił również , że „Solidarność” jest silna ponieważ jest jedynym jednolitym związkiem spośród trzech najważniejszych w Polsce. Akcentował też, że  należy ciągle dbać o jej rozwój  pod względem liczebnym , ponieważ od tego zależy pozycja negocjacyjna związku we wszystkich obszarach działalności.  

Podczas WZD wybrano 32 członków Zarządu  Regionu Rzeszowskiego, który jest najważniejszą  strukturą decyzyjną w regionie i reprezentuje blisko 12 tysięcy związkowców na swoim terenie.

Wśród członków Zarządu  znalazło się trzech  działaczy z powiatu mieleckiego: 

Marian Kokoszka – przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „ Solidarność” w PZL Mielec, a zarazem przewodniczący Rady Miasta Mielca,

Bartłomiej Duszkiewicz – wiceprzewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „ Solidarność” w PZL Mielec,

Leszek Łanucha – przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Oświaty i Wychowania w Mielcu.

Dodatkowo kolega Marian Kokoszka został wybranym na delegata na Walne Zebranie Wyborcze Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, czyli  najważniejszej struktury krajowej, która wybiera głównego  szefa NSZZ „Solidarność” .

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa