W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Mielczanie wśród organizatorów obchodów 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

We Frampolu, jednym z najbardziej zniszczonych polskich miast podczas II wojny światowej, w piątek 1 września odbyły się obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Bombardowanie Frampola jest jednym z symboli niemieckiego barbarzyństwa podczas Kampanii Wrześniowej. 13 września 1939 roku piloci 8. Korpusu Lotniczego Luftwaffe potraktowali miasto, w którym nie było celów wojskowych czy strategicznych, a jedynie charakterystyczny układ ulic na planie kwadratu, jako tarczę strzelniczą i miejsce ćwiczenia skuteczności bombardowania.

Jednym z organizatorów uroczystości był Związek Strzelecki Strzelec „Józefa Piłsudskiego”, w ramach którego działa Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Strzelcy z plutonów w Mielcu i Przecławiu wystawili na uroczystości pododdział wraz ze sztandarem. Oprócz tego uczestniczyli w zapewnieniu bezpieczeństwa obchodówm w służbach logistycznych, oraz jako pierwsza pomoc przedmedyczna. W uroczystościach  na rynku we Frampolu wzięli miedzy innymi udział: Marszałek Sejmu, minister aktywów państwowych, minister obrony narodowej oraz minister edukacji i nauki.

To było niezapomniane wydarzenie dla naszej strzeleckiej młodzieży zwłaszcza, że podczas przeglądu zgromadzonych na uroczystości pododdziałów Marszałek Sejmu wraz z Dowódcą Garnizonu Zamość oddali honory sztandarom przed sztandarem naszej Jednostki Strzeleckiej 2093 w Mielcu. Ważną lekcją dla naszej młodzieży są także tragiczne wydarzenia z Frampola, musimy kultywować pamięć o historii naszego kraju, po to żeby być czujnym i przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom zewnętrznym, które manifestują się przecież tak niedaleko, bo tuż za naszą wschodnią granicą – podsumowuje udział mieleckich strzelców w uroczystości opiekun wyjazdu, zastępca dowódcy JS2093 w Mielcu, chorąży ZSSJP Łukasz Przybyło.

Po raz kolejny nasza Jednostka Strzelecka, pomimo tego, że składa się głównie z dzieci i młodzieży udowodniła, że potrafi organizować lub współorganizować duże wydarzenia. To również dla nas jest ważne, zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się jubileusz 10-lecia powołania do życia naszej jednostki strzeleckiej. Chcemy godnie uczcić ten jubileusz organizując wydarzenia dla społeczności strzeleckiej, społeczności powiatu mieleckiego oraz naszych sponsorów – dodaje dowódca JS2093 w Mielcu, młodszy inspektor ZSSJP Andrzej Zemmel.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa