W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielec gości delegację z Portugali

Pięcioosobowa delegacja z Portugalii przebywa obecnie w naszym mieście. Wizyta jest częścią projektu Sport Nature 3.0, który realizowany jest wspólnie z miastami partnerskimi Mielca z Europy tj. Portugalii, Węgier i Macedonii oraz z 2 organizacjami non-profit. Przewodniczącym miastem tego projektu jest miasto Vila Nova de Poiares z Portugalii.

Celem Sport Nature 3.0 jest promocja i zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa na świeżym powietrzu połączone z jednoczesną nauką i poznawaniem dziedzictwa, zabytków  kulturowych poszczególnych miast i regionów. Poprzez wymianę doświadczeń ma zostać opracowany plan w jaki sposób zwiększyć odsetek ludzi którzy zrezygnują z siedzącego trybu życia na rzecz aktywnego poznawania kultury danego miasta czy regionu.

Każde z miast uczestniczących w projekcie Sport Nature 3.0 opracuje trasę pieszo-rowerową  (ścieżka edukacyjna i przyrodnicza z tablicami informacyjnymi )  w swoim mieście, dzięki której społeczeństwo będzie mogło zwiększać swoją aktywność fizyczną jednocześnie poznając najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego w danym regionie. Jednym z założeń projektu jest stworzenie aplikacji dzięki której opracowane trasy dostępne będą na komputerach czy smartphonach. Dzięki kodom QR umieszczonym na tablicach informacyjnych będzie możliwa dynamiczna interakcja społeczeństwa. ( np.: rozwiązywanie quizów i zagadek związanych z danym miejsce.

Poprzez cykliczne spotkania przedstawicieli miast partnerskich projekt będzie omawiany, ulepszany i realizowany. Spotkanie w Mielcu, jest pierwszym spotkaniem w ramach projektu. Kolejne przewidziane jest na sierpień, wtedy gospodarzem będzie Macedonia. Dwa następne spotkania zaplanowane są na 2022 rok, w kwietniu delegacje odwiedzą Węgry, w grudniu Portugalię. Ze względu na Covid-19 spotkania odbywają się częściowo on-line.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa