W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mieleccy strzelcy na spotkaniu z ministrem obrony narodowej

W czwartek, 24 listopada br. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywał w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. 

Na spotkaniu obecna była reprezentacja mieleckiej Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim kwestii formowania wojsk Obrony Terytorialnej na terenie Podkarpacia.

– Jesteśmy w sytuacji formowania wojsk obrony terytorialnej. Tej wielkiej przemiany, modernizacji jaką przechodzi polska armia. Zwykle modernizacja armii rozumiana jest jako dostarczanie nowego sprzętu i nabywanie nowych umiejętności jego obsługi. Ale modernizacja armii to także kształtowanie nowej struktury, tej która będzie zdeterminowana do wprowadzenia piątego rodzaju wojsk – powiedział minister Macierewicz.

Minister w trakcie spotkania specjalne podziękowania za zaangażowanie w sprawy obronności kraju złożył na ręce dyrektorów szkół, w których są klasy mundurowe. Słowa uznania za dotychczasową współpracę skierował też do członków organizacji proobronnych.

unnamed

 

– Nasza wdzięczność dla organizacji proobronnych jest olbrzymia. Młodzież w nich skupiona dała świadectwo tego, że naród polski, społeczeństwo jest świadome zagrożeń i chce na nie świadomie odpowiedzieć. Że domaga się od państwa polskiego zmiany stosunku do wysiłku zbrojnego, do obrony własnego państwa. To nie do przecenienia co zrobiły organizacje proobronne. To był impuls do tego, aby ta zmiana się mogła zacząć – mówił szef MON.

 

unnamed-1

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa