W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Mielecka nauczycielka potrzebuje pomocy

Pani Basia jest nauczycielką nauczania początkowego. Od 1985 roku związana ze Szkołą Podstawową nr 11 w Mielcu.

Niestety ostra białaczka szpikowa zdiagnozowana w styczniu 2019 uniemożliwia pani Basi wykonywanie ukochanego zawodu. Dzięki leczeniu farmakologicznemu choroba zaczęła się cofać, niestety na początku 2021 roku znów dała o sobie znać. Pani Basia jest obecnie poddawana chemioterapii, by mogła wrócić do zdrowia konieczny jest przeszczep komórek macierzystych od osoby niespokrewnionej.

Bardzo tęsknię za moją pracą z dziećmi, za rodziną, wnukami. Kiedyś poświęcałam im cały mój czas. Teraz niestety walczę o życie w szpitalu. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o zarejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS. Dla Was to tylko chwila, ale dla mnie i innych chorych to może być całe życie – apeluje pani Basia.

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.
Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Dlatego tak ważna jest chęć pomocy, być może to właśnie Ty uratujesz komuś życie.

Zachęcamy do odwiedzenia wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/159065992702983?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%7D

oraz strony DKMS, gdzie można zgłosić chęć pomocy:

Fundacja DKMS | Poszukiwany Dawca szpiku dla Basi | DKMS

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa