W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mieleckich murali ciąg dalszy [VIDEO]

Wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia Odrodzony Mielec nie spoczywają na laurach.

Dopiero co zakończyli prace nad muralem przedstawiającym sylwetkę lokalnego bohatera Eugeniusza Szyfnera, który podczas II Wojny Światowej uratował dziewięcioro Żydów, a już zapowiadają realizację kolejnych projektów.

„Już w sierpniu powstanie kolejny mural, tym razem przybliżymy sylwetkę Konstantego Kędziora, który razem z Wojciechem Lisem i innymi partyzantami walczył na terenie naszego miasta i okolic z okupantem w okresie powojennym” – mówi Grzegorz Ziomek prezes Stowarzyszenia Odrodzony Mielec oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mielec.

Jak się okazuje we wrześniu powstanie trzeci mural, który będzie znacznie większych rozmiarów niż dotychczasowe. Na jednym z okolicznych bloków powstanie projekt przedstawiający sylwetkę hetmana Mikołaja Mieleckiego. Jak do tej pory członkowie stowarzyszenia odnowili ponad 300 metrów bieżących ścian garażowych, efekty ich pracy poprawiają estetykę osiedla Szafera i jednocześnie edukują najmłodszych mielczan.

Prace wykonuje jeden z najlepszych malarzy, mielczanin – Wojciech Rokosz.

Wykonanie tak dużej pracy nie obyło by się bez wsparcia finansowego. Obecnie przedsięwzięcie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z Funduszy Inicjatywy Obywatelskich, materiały malarskie kolejny raz zabezpieczyły firmy Greinplast oraz Tremico, a miasto Mielec i Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa pomagają organizacyjnie i w uporządkowaniu terenów.


YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa