W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Materiały video

Ministrowie odwiedzili Jaślany [FOTO, VIDEO]

TYLKO U NAS!

W środę, 13 września, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz z Wiceministrem Marcinem Warchołem wzięli udział w uroczystościach upamiętniających walki żołnierzy 5 Pułku Strzelców Podhalańskich na terenie miejscowości Jaślany. Wśród nich był por. Ryszard Kornicki, dziadek ministra, który maszerował w straży przedniej pułku, niszcząc 4 pojazdy pancerne nieprzyjaciela.

Z tej okazji w kościele w Jaślanach odprawiona została Msza Święta z udziałem społeczności szkolnej i przybyłych gości. Po niej uczestnicy złożyli kwiaty na grobie żołnierzy. Uroczystości w kościele poprzedziła konferencja prasowa, w której oprócz ministra Zbigniewa Ziobry udział wzięli Minister Marcin Warchoł, poseł Maria Kurowska oraz Wójt Gminy Andrzej Głaz.

Minister odwiedził również miejsce przy budynku dawnej szkoły, gdzie zginęło 9 żołnierzy.

To dla nas zaszczyt gościć ministra, a dla mnie szczególne wyróżnienie, że troska o pamięć historyczną jest w gminie priorytetem – podsumował Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa