W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

Mistrzostwa Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej [FOTO]

W sobotę, 15 lipca, na stadionie Złotniczanki w Złotnikach odbyła się Impreza Piłkarska z okazji 20-lecia Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej.

Najpierw na boisku rywalizowały młodzieżowe zespoły Dromadera Chrząstów, Sokoła Malinie oraz Podleszan, później na boisko wyszli oldboje Reprezentujący Zarząd Powiatowego Zrzeszenia LZS (w składzie m.in. Leszek Krępa i Grzegorz Świątek) oraz drużyna Oldbojów 20-lecia PALP (w składzie m.in. Mariusz Furdyna i Edward Tyburski byli zawodnicy Stali Mielec).

Zwyciężyła drużyna Zarządu PALP 2:1.

Najważniejszym punktem Imprezy był mecz o Mistrzostwo Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej PALP sezonu 2023, w czasie którego zmierzyły się zespoły gospodarzy Złotniczanki Złotniki oraz Sokoła Malinie.

Po emocjonującym spotkaniu (wynik 0:0 w regulaminowym czasie) o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej i skuteczniej egzekwowali zawodnicy z Malinia. I tak Mistrzem PALP 2023 została drużyna LKS Sokół Malinie.

Po meczu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, pucharu oraz okolicznościowych medali.

Medale za zdobycie Mistrzostwa PALP oraz okazały Puchar otrzymali wszyscy zawodnicy Sokoła Malinie oraz sędziowie (Bogusław Węgrzyn i Jarosław Ćwięka), a pozostali uczestnicy meczy oraz goście, działacze, przedstawiciele mediów, sponsorów i klubów PALP z lat 2003-2023 okolicznościowe medale 20-lecia PALP.

Obecny na wydarzeniu starosta mielecki Stanisław Lonczak pogratulował działaczom PALP wieloletniej działalności nastawionej na propagowanie aktywności fizycznej, a także wszystkich sportowych osiągnięć. Jednocześnie życzył im zapału do dalszej działalności i pomyślności w każdej z podejmowanych inicjatyw.

Kolejne rozgrywki PALP planuje uruchomić już we wrześniu 2023 roku – jeśli stworzy 3 do 4 drużyn. Trwa także nabór zawodników w wieku 8-14 lat, którzy chcieliby rywalizować pod egidą PALP w drużynach młodzieżowych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa